Yolcu Sayısı
1

Pozantı Otogarı

Pozantı Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (322) 581 41 69

Adres: Cumhuriyet, Atatürk Cd. No:68, 01470 Pozantı/Adana

Pozantı Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Pozantı Otogarı Hakkında


Pozantı Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adana iline bağlı Pozantı ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Adana - Pozantı otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Güneydoğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adana - Pozantı ilçesinin ve dolayısı ile Pozantı Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Pozantı Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Pozantı ilçesinde Güneydoğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Pozantı ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Pozantı Otogarı üzerinden Pozantı ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Adana - Pozantı otobüs bileti satın alarak Pozantı Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Adana Merkez Cami, Varda (Alman) Köprüsü, Adana Merkez Park, Taş Köprü, Adana Sinema Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Eski Baraj, Şeker Pınarı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Güneydoğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Pozantı Otogarı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Pozantı Otogarı içerisinde daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Pozantı Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Pozantı Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Pozantı Otogarı Adresi : Cumhuriyet, Atatürk Cd. No:68, 01470 Pozantı/Adana

En Popüler Pozantı Otobüs Firmaları

Pozantı bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Pozantı otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
As Adana Seyahat9
Kontur3
RH Turizm 3
Özlem Cizre Nuh2
Lüks Adana Seyahat2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr