Yolcu Sayısı
1

Pozantı otobüs bileti

Pozantı Otobüs Bileti

En popüler Pozantı otobüs rotaları

Pozantı otobüs bileti fiyatları, Pozantı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Pozantı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
DiyarbakırPozantı70 TL18
BismilPozantı70 TL17
BatmanPozantı90 TL15
ŞanlıurfaPozantı80 TL9
CizrePozantı90 TL7

Pozantı otogarı

  • Pozantı(322) 581 41 69

Pozantı otobüs biletleri


Pozantı ilçesi, Adana iline bağlı bir ilçedir. Tarihi açıdan değerlendirildiğinde, belki de Adana'nın en önemli uğrak noktalarından biri Pozantı'dır denilebilir. Türkiye’nin büyük şehirlerinden biri olarak kabul edilen Adana’nın Pozantı ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Yolculuğunuz Pozantı Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Pozantı otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Pek çok medeniyetin geçiş noktası olan ilçeye Araplar, Türkler, Hititler, Romalılar ve Persler gibi önemli medeniyetler yoğun ilgi göstermiştir. İlçe Pendosis kalıntıları üzerinde yer almış ve Gülek Boğazı ile önemli bir geçit görevi görmüştür. Turistik açıdan ilçenin görülmeye değer yapıları ve mekanları bulunduğunu söyleyebiliriz. Ulaşım Adana'dan biraz uzak olan ilçeye karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. İlçeye ulaşmak için yaklaşık 115 kilometre yol gitmeniz gerekmektedir. Yeme - İçme Adana mutfağının lezzetli et yemeklerini ve yöresel yemeklerini tadabileceğiniz ilçede yol üzeri lezzetlerden hoşlananları için birkaç restoran bulabilirsiniz. Akköprü Mangal Restoranı, Tünel Restoranı ve sucuk lezzetleri denemek için Pala'nın Yeri Restoranı uğranacak yerlerin başında gelmektedir. Konaklama Tatil ve turizm için gelecek ziyaretçiler ilçenin yakınlarında bulunan Pendosis Tatil Köyü tesislerinde kalmayı tercih edebilirler. Özellikle dağ turizmi açısından gelişmekte olan ilçede kalabileceğiniz birkaç otel bulabilirsiniz. Gezilecek Yerler Pozantı ilçesinde tarihi ve doğal güzellikleri iç içe bulabilirsiniz. Tarih boyunca pek çok medeniyet bu bölgeye konaklama ve geçiş anlamında oldukça yoğun ilgi göstermiştir.
Adana’nın binlerce yıllık köklü geçmişi, mutfak kültürü üzerinde de son derece etkili olmuştur. Öyle ki, Adana mutfağı bugün hem ülke içerisinde hem de ülke dışarısında ünlüdür. Kebap, içli köfte, yuvalama, analı kızlı çorbası gibi marka haline gelmiş yöresel lezzetler Adana mutfağında kendisine yer bulur. Dolayısı ile Pozantı ziyaretiniz sırasında bu enfes leezetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Pozantı Gezilecek Yerler
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Pozantı otobüs bileti satın alarak Pozantı Otogarına giriş yaptığınızda, “Sabancı Merkez Cami, Taş Köprü, Saat Kulesi, Adana Sinema Müzesi, Adana Atatürk Evi Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Ziya Paşa Bulvarı, Mısır Çarşısı ve Çakmak Caddesi, Yumurtalık Plajı, Botaş Plajı, İncirli Plajı, Merkez Park, Çoban Dede Türbesi ve Parkı, Dinazor Parkı, Atatürk Parkı, Çobandede Yerel Kuş Parkı, Karataş Tabiat Parkı, Sakıp Sabancı Parkı, Kapuzbaşı Şelalesi, Küp Şelaleleri, Bahçecik Şelalesi, Seyhan Nehri, Ceyhan Nehri, Feke - Göksu Nehri, Kapıkaya Kanyonu, Karaisalı Dokuzoluk Kanyonu, Belemedik Vadisi, Çakıt Vadisi, Kızıldağ Yaylası, Aladağ Meydan Yaylası, Akçatekir Yaylası, Horzum Yaylası, Saimbeyli Çatak Yaylası, Tarsus Hayvanat Bahçesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Pozantı Otobüs Firmaları
Türkiye’de sektöründe deneyim sahibi farklı otobüs firmaları ülkemizin farklı noktalarından Adana - Pozantı üzerine seferler düzenlemektedir. Günümüzde, “Siirt Has Bağtaş Turizm, Cizre Nuh İtimat, Mardin Seyahat, Star Diyarbakır, Lüks Adana, Metro Turizm, Villa Seyahat, Siirt Petrol, Yeni Diyarbakır Seyahat, Siirt Baykan Jet, Habur Tur, Lider Siirt Seyahat, Midyat Martur, Yeni Midyat Seyahat, Cizre Nuh İtimat, Ben Turizm, Özlem Diyarbakır, Şanlıurfa Cesur Turizm, Özlem Batman, Diyarbakır Barış, Seç Turizm, Hatay Gökbey, Adıyaman Ünal turizm, Özlem Adana” gibi otobüs firmalarının düzenlediği otobüs seferleri ile Pozantı’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Söz konusu otobüs firmalarının en uygun Pozantı otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr