Yolcu Sayısı
1

Şanlıurfa Otogarı

Şanlıurfa Otogarı

Şanlıurfa Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (414) 313 26 86

Adres: Esentepe Mahallesi, 63330 Merkez/Karaköprü/Şanlıurfa

Şanlıurfa Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Şanlıurfa Otogarı Hakkında

Şanlıurfa Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan yedinci büyük şehir olarak aynı zamanda peygamberler diyarı olarak da bilinen Şanlıurfa iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Şanlıurfa Otogarı, ilin bağlı bulunduğu coğrafya içerisinde “Mardin, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Suriye” gibi noktalarla komşu olmasından dolayı karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktasıdır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Şanlıurfa otobüs bileti alarak Şanlıurfa Otogarına giriş yaptığınızda, “Balıklıgöl, Kızlar Sarayı, Sipahi Pazarı, Halfeti Antik Kenti, Bazda Mağaraları, Savaşan Köyü, Şuayb Şehri, Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Tektek Dağları Milli Parkı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin önemli ulaşım merkezlerinden biri olan Şanlıurfa Otogarı önceden düzenli bir yapı içerisinde yer almıyordu. Ancak zaman içerisinde gerek yolcu sayısının giderek artması gerekse de ulaşım ihtiyacının fazlalaşması nedeni ile 2008 yılında yapımına başlanan yeni Şanlıurfa Otogarı 2009 yılı itibari ile tamamlanmış ve hizmete açılmıştır. Yolcuların ihtiyaçlarını daha iyi şekilde karşılamak adına 2 katlı şekilde tasarlanan yeni Şanlıurfa Otogarı içerisinde 30 adet peron, bilet satış gişeleri, yeme- içme mekanları, emanet merkezleri, hediyelik eşya dükkanları gibi alanlardan oluşmaktadır. Ayrıca 200 araçlık otoparkı ile hizmet veren Şanlıurfa Otogarının yapımı sırasında yolcu yakınları da düşünülmüştür. Şanlıurfa Otogarı içerisinde yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan birçok otobüs firması ülkenin farklı noktalarına seferler düzenlemektedirler.

Şanlıurfa Otogarı Üzerinden Hangi Araçlar Hareket Ediyor?

Şanlıurfa Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Şanlıurfa Astor, Süha Turizm, Öz Diyarbakır, Star Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Has Diyarbakır, Has Bingöl, Vangölü Turizm, Adıyaman Gülaras, Metro Turizm, Özlem Diyarbakır, Star Batman, Isparta Petrol, Hassoy Turizm, Nevşehirliler Seyahat, Best Van Turizm, Özlem Batman Turizm, Tokat Seyahat, Cizre Nuh İtimat” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Şanlıurfa Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Şanlıurfa Otogarı proje olarak hazırlandığından modern bir yapıya sahip olmasının yanında yolcuların otogara kolay ulaşım sağlayabilmesi de düşünülmüştür. Şehir içerisinde merkezden çevre ilçelerden hareket eden toplu taşıma araçları ile otogara kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Esentepe Mahallesi, 63330 Merkez/Karaköprü/Şanlıurfa, Türkiye

(414) 313 2686

En Popüler Şanlıurfa Otobüs Firmaları

Şanlıurfa bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Şanlıurfa otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Star Diyarbakır21
Öz Diyarbakır Seyahat20
VanGölü Turizm16
Midyat Seyyidoğlu13
Yeni Diyarbakır Seyahat12

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr