Esenler Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0212) 658 05 05
Adres: Altıntepsi Mh. Akpınar Cad. Bayrampaşa/ İstanbul
Esenler Otogarı

Esenler Otogarı

İstanbul Esenler Otogarı, Türkiye’nin tüm dünyaca bilinen ve en önemli şehirlerinin başında gelen, tarihi boyunca pek çok medeniyeti ağırlamış İstanbul şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Nüfusu ve ekonomisi ile ülkenin en büyük metropolu olan bu şehir aynı zamanda ulaşımında en yoğun olduğu şehirdir. Ülkede faaliyet gösteren pek çok otobüs firmasının seferleri bu şehir üzerinden hareket ederek farklı noktalara yol almaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından İstanbul (Anadolu Yakası) otobüs bileti satın alarak Harem Otogarına giriş yaptığınızda, “Ayasofya Müzesi, Galata Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Cami, Süleymaniye Cami, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yerebeten Sarnıcı, Kariye Müzesi, Kalanderhane Cami, Emirgan Parkı, Sakıp Sabancı Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken onlarca noktasını görebilirsiniz. 

İstanbul Avrupa Yakasında yer alan ve 1970 yılında kurulup 1994 yılına kadar şehre hizmet vermiş olan Topkapı Otogarı, bu büyük ilin ulaşım ihtiyacını bir noktadan sonra karşılamayacak duruma geldiğinden yerine Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük otogarı olup Bayrampaşa’da yer alan İstanbul - Esenler Bölgesinde kurulan otobüs terminali hizmete açılmıştır. Çok katlı tasarımı ile İstanbul Esenler Otogarı, 290 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. 168 peronu 168 yazıhanesi ile hizmete devam eden İstanbul Esenler Otogarı, bünyesinde barındırdığı 200 otobüs firması ile şehrin trafik yoğunluğuna cevap vermektedir. Gün içerisinde on binlerce biletin kesildiği Esenler Otogarı üzerinden yalnızca Türkiye içerisine değil yurt dışına da seferler hareket etmektedir. Yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak adına 300’den fazla firmanın faaliyet gösterip yaklaşık olarak 6 bin kişilik bir çalışma ekibi bulunmaktadır. İstanbul Esenler Otogarı aynı zamanda Bayrampaşa Otogarı olarak da biliniyor. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda aynı zamanda yakın tarihte hizmete girmiş olan Alibeyköy Otogarı da bulunuyor. İstanbul Esenler Otogarı üzerinden hareket eden firmalar Alibeyköy Otogarı üzerinden de geçiş sağlayabiliyorlar. 

Esenler Otogarı Üzerinden Hangi Firmalar Hareket Ediyor?

Esenler Otogarı üzerinden hareket eden firmalar arasında, “Ulusoy Turizm, Metro Turizm, İsmail Ayaz, Esadaş Turizm, CSR Seyahat, Kent Turizm, Varan Turizm, Seç Turizm, Ali Osman Ulusoy, Lüks Mersin, Has Turizm, Lider Adana, Villa Seyahat, Öz Diyarbakır, Süha Turizm, Şanlıurfa Astor, Vangölü Turimz, Ben Turizm, Huzur Turizm, Yeni Aksaray” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. 

Esenler Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

İstanbul Esenler Otogarına, yeni adı ile 15 Temmuz Demokrasi Otogarına, İstanbul’n hemen hemen her noktasından toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Otogar içerisinde metro istasyonu da bulunmaktadır. 

İstanbul Esenler Otogarı Adresi : Altıntepsi Mh. Akpınar Cad. Bayrampaşa/ İstanbul

İstanbul Esenler Otogarı Telefon Numarası : (212) 658 05 05

Esenler otogarı nerede? Esenler otogarına nasıl giderim? Esenler otogarı (Büyük İstanbul Otogarı) iletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Yolunda Turizm 31
Es Beylikdüzü D2 15
Bizim Iğdır Seyahat 6
Zile Can Turizm 5
Aybastı İtimat Turizm 4
- HEMEN SATIN AL ! -