Sinop Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0368) 260 03 04
Adres: Sinop-Ayancık Yolu üzeri Merkez/Sinop
Sinop Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Sinop Otogarı

Sinop Otogarı

Sinop Otogarı, Türkiye’nin Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan doğal ve tarihi güzellikleri ile dikkat çeken Sinop iline giriş yapabileceğiniz ulaşım noktasıdır. Karadeniz Bölgesi içerisinde Kastamonu, Çorum, Samsun gibi iller ile komşuluk içerisinde bulunan Sinop karayolu ulaşımında Sinop Otogarı ile birlikte önemli bir geçiş noktası olma görevini üstlenmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Sinop otobüs bileti alarak Sinop Otogarına giriş yaptığınızda, “Erfelek Şelaleleri, Sinop Akgöl, İnaltı Mağaraları, Boyabat Kaya Mezarları, İnceburun Feneri, Karakum Plajı, Hamsilos Koyu, Babaçay Kanyonu, Sinop Kalesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Sinop Otogarı, uzun yıllar boyunca eski ve küçük bir alan üzerinde şehre hizmet sağladı. Ancak zaman içerisinde artan kullanıcı sayısı ve bu kullanıcıların ihtiyaçları eski Sinop Otogarını yetersiz hale getirdi. 2001 yılında temelleri atılan ve 2008 yılında hizmete sunulan yeni Sinop Otogarı şehrin ulaşım ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak adına 3 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 3 metrekarelik bir alan üzerine kuruldu. Yeni Sinop Otogarı içerisinde kullanıcıların zaman geçirmesi ve otobüslerinde trafik yoğunluğu ortaya çıkarmaması adına 25 peron, yazıhaneler, 9 büro, yeme-içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları yer almaktadır. Sinop Otogarı, Karadeniz Bölgesi içerisinde bir trafik akışı sağladığından yeni otogar ile birlikte çevre yolu da tamamlanmış ve bu yeni otogar ile kordine olan çevre yolu sayesinde trafik yükü ortadan kaldırılmıştır. Sinop Otogarı içerisinde bölgede hizmet sağlayan yerel otobüs firmalarının yanı sıra ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarını da görmek mümkün. 

Sinop Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Sinop Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Karadeniz Golden Turizm, Sinop Birlik, Ulusoy Turizm, Tokat Yıldızı, Ali Osman Ulusoy, Nilüfer Turizm, Bafra Seyahat, Efetur” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. 

Sinop Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Sinop Otogarına şehrin hemen hemen her noktasından kalkan otobüs ve minübüsler ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz. 

Sinop Otogarı Adresi: Sinop-Ayancık Yolu üzeri Merkez/Sinop 

Sinop Otogarı Telefon Numarası : (368) 260 0304

Sinop otogarı nerede? Sinop otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Metro Turizm 8
Kanberoğlu 2
Has Turizm A.Ş. 1
- HEMEN SATIN AL ! -