Kişi
1

Balıkesir Otogarı

Balıkesir Otogarı

Balıkesir Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Balıkesir Otobüs Firmaları

Telefon: (266) 246 57 51

Adres: Paşa Alanı Mah. Bursa Yolu 8. KM Şehirlerarası otobüs terminali 10020 Karesi/Balıkesir

Balıkesir Otogarı Hakkında

Balıkesir Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan ve doğal güzellikleri, ödüllü plajları ziyaretçilerini ağırlayan Balıkesir ilimize karayolu ile gidebileceğiniz ulaşım merkezidir. Balıkesir Otogarına gelerek, ilimizin çevresinde yer alan Bursa, Kütahya, Manisa, İzmir, Çanakkale şehirlerimize de ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir yerinden Balıkesir otobüs bileti alıp Balıkesir Otogarına geldiğinizde, “Hasan Boğuldu Göleti, Paşalimanı Adası, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Badavut, Sarımsaklı Plajı, Darıdere Tabiat Parkı, Antandros Antik Kenti, Ortunç Koyu, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Balıkesir, Marmara Bölgesi içerisinde yer alan çok sayıda ile komşuluğu ve özellikle belirli dönemlerde ağırladığı yoğun ziyaretçi sayısı ile önemli ulaşım noktalarından bir tanesidir. Balıkesir’de önceden kullanılan otogar, yapıldığı zamanlar için yeterli olsa da zamanla bölgenin trafik yükünün artması neticesinde ihtiyacı karşılamamaya başlamış, bunun neticesinde il yönetimi tarafından alınan karar ile birlikte 2001 yılında yeni bir otogar için inşaat işlemlerine başlanmış ve 2004 yılından Balıkesir yeni otogarına kavuşmuştur. Yeni ve modern bir tasarıma sahip olması amaçlanan ve bunun yanında çok sayıda trafik yükünü de ortadan kaldırması planlanan Balıkesir Otogarı, 108 bin metrekarelik bir alan üzerine Uzay Kafes adı verilen çatı mimarisi tasarımı ile inşa edilmiştir. Balıkesir’de yer alan Ayşebacı köyü civarında kurulan Balıkesir Otogarı, ilimiz ile neredeyse tüm Türkiye’nin bağlantısını sağlamaktadır. Özellikle tatil sezonlarında Balıkesir’in yükselen yolcu sayısı göz önüne alındığından ve buradan turizm açısından gelişmiş iller olan komşu illere ulaşım sağlandığı düşünüldüğünde yeni yapılan Balıkesir Otogarı oldukça kullanışlı bir faaliyet alanı olarak görülmektedir. Balıkesir Otogarı, üzerine kurulduğu alanda otobüsler için bekleme noktaları, kafeler, restoranlar, yazıhaneler şeklinde düzenlenmiştir. Balıkesir üzerinden Türkiye’nin herhangi bir noktasına yolculuk yapabilmeniz için ulusal ve yerel çapta otobüs firmaları hizmet sağlamaktadır. Dilerseniz yolculuğunuzu gerçekleştirmeden önce kalan zamanınızda otogar içerisinde yer alan kafe, restoran gibi bölümlerde vakit geçirebilirsiniz.

Balıkesir Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Günümüzde Balıkesir Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Esadaş Turizm, Seç Turizm, Isparta Petrol, Köksallar Turizm, Süha Turizm, Lüks Batman Seyahat, Has Turizm, Mis Amasya, Star Batman, Lider Adana, Şanlıurfa Astor, Yeni Adana Turizm, Elazığ Hazar Turizm, Dadaş Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Kent Turizm, Alaşehir Sarıkız Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Balıkesir Otogarından hareket eden firmaların otobüs bileti fiyatları “25 – 140 TL” aralığında değişiklik göstermektedir.

Balıkesir Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlarım?

Balıkesir Otogarına, biletini satın almış olduğunuz otobüs firmasının servisleri ile ulaşım sağlabilirsiniz isterseniz de özel aracınız ile Bursa yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Balıkesir Otogarına toplu taşıma ile gitmek isterseniz, buraya gelen “T7 – T4” gibi otobüs seferlerini kullanabilirsiniz.

Paşa Alanı Mah. Bursa Yolu 8. KM Şehirlerarası otobüs terminali 10020 Karesi/Balıkesir

(266) 246 57 51

En Popüler Balıkesir Otobüs Firmaları

Balıkesir bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Balıkesir otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Balıkesir Uludağ Turizm23
Balıkesir Uludağ Vip23
Balıkesir Vip Turizm14
Pamukkale Turizm13
Kale Seyahat8

neredennereye.com (1999 - 2022) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr