Yolcu Sayısı
1

Enez Otogarı

Enez Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (284) 811 65 40

Adres: Gaziömerbey Mahallesi, Milli Egemenlik Cd. No:18, 22700 Enez/Edirne

Enez Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Enez Otogarı Hakkında

Enez Otogarı, Türkiye’nin Edirne iline bağlı olarak Saroz Körfezi kıyılarında yer alan ilçelerinden biir olan ve yurt içinden yakınında bulunan bölgeler içerisinde, özellikle yılın belirli dönemlerinde oldukça fazla ziyaretçi ağırlayan Enez ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Enez otobüs bileti alarak Enes Otogarına giriş yaptığınızda, “Gökçetepe Tabiat Parkı, Ali Paşa Çarşısı, Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Lozan Anıtı ve Müzesi, Sarayiçi Balkan Savaşı Şehitliği, Edirne Saroz İbrice Limanı, Edirne Sağlık Müzesi, Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Ergene Köprüsü, Muradiye Cami” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Enez Otogarı, Edirne’ye bağlı olan ve Keşan’a 60 km, İpsala’ya ise 21 km mesafede bulunan Enez ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Komşu ülke Yunanistan’ın sınırında bulunan bir bölge olan Enez’de uzun yıllar boyunca turizm açısından bir gelişme gözlemlenmemiş olsa da bu özellikle son yıllarda değişim göstermiş ve Enez Otogarı bilhassa Marmara Bölgesi’nden çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaya başlamıştır. Bu durum Enez Otogarının yapılanmasının yeniilenmesini zorunlu hale getirmiş ve bunun sonucunda modern Enez Otogarı ortaya çıkmıştır. Enez Otogarı, özellikle yılın belirli dönemlerinde yurt içerisinde gelen ziyaretçileri ağırlamak ile birlikte Yunanistan üzerine sefer düzenleyen otobüs firmalarına da ev sahipliği yapmaktadır. Yunanistan üzerinden Enez Otogarına düzenlenen seferler nedeni ile trafik yükü iyice artan Enez Otogarı yenilenerek bugünkü halini almıştır. Enez Otogarı, otobüs bekleme peronları, kullanıcı bekleme alanları, yeme - içme mekanları, emanetçi dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Edirne - Enez Otogarı içerisinde yerel çaplı hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan firmaları da görebilirsiniz. Enez Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Metro Turizm, Çağlar Turizm, Gürel Turizm, Keşan Birlik, Fatih Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Enez Otogarı, Enez - Keşan karayolu üzerinde Dalyan Gölü’ne oldukça yakın bir mesafede konumlanmıştır. Otogara ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ve çevre ilçelerden hareket eden minübüsleri kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Gaziömerbey Mahallesi, Milli Egemenlik Cd. No:18, 22700 Enez/Edirne

(284) 811 6540

En Popüler Enez Otobüs Firmaları

Enez bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Enez otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Keşan Birlik1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr