Yolcu Sayısı
1

Enez otobüs bileti

En popüler Enez otobüs rotaları

Enez otobüs bileti fiyatları, Enez otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Enez otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Enez130 TL6
MalkaraEnez20 TL4
KeşanEnez55 TL3
GebzeEnez170 TL2
Marmara ereğlisiEnez30 TL2

Enez otobüs firmaları

Enez otogarı

  • Enez(284) 811 65 40

Enez otobüs biletleriEnez, Türkiye'nin Edirne ilinin bir ilçesi, aynı zamanda ilçenin merkezinde yer alan kasaba. Enez ilçesinin 21 km kuzeyinde İpsala, 60 km doğusunda Keşan ilçesi, güneyde ve batıda Ege Denizi ve Yunanistan ile mülki ve millî sınır ile çevrilmiş olup, Meriç Nehri'nin denize döküldüğü Ege'nin Kuzey sahilinde bir yarımada üzerinde yer almaktadır. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Edirne - Enez otobüs bileti satın alarak beldeye karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Edirne Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz Otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerine Enez ve diğer ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. En uygun Enez otobüs biletlerini istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Enez İstanbul'a yakınlığı ile bilinen bir ilçe olan Enez, aynı zamanda Trakya'nın en üç köşeleri arasında yer almaktadır. Sakin, huzur dolu bir yer ve tertemiz bir deniz arayışında olanlar için son derece ideal bir yer. Enez Nereye Bağlıdır? Trakya'da yer alan bir ilçe olan Enez, Edirne ilimiz sınırları içerisinde yer almaktadır. İklimi Yazları kurak bir iklim özelliğine sahip olan Enez'de, bahar ayları ise yağışlı bir özellik göstermektedir. Kış mevsimi ise son derece soğuktur. Sahil kesiminde, nispeten Akdeniz ikliminin özelliklerinin yansımasından söz edilebilir. Yaz ve baharın sahip olduğu ılık meltem rüzgarı, yaz mevsiminde dahi, akşama doğru, daha sert bir hal alarak, üşümenize sebebiyet verebilir. Yeme İçme Eğer siz de ilçesi ilk kez ziyaret edeceklerdenseniz Ahmet’in yerinde ya da Emre Restoranda balık yemenizi tavsiye ederiz. Ancak kefal ya da yılan balığını da mutlaka tatmalısınız. Ilçede balıklar son derece taze olup fiyatlar da oldukça uygundur. Kültür: İlçede her sene Temmuz ayı içerisinde Av ve Balık Festivali düzenlenmektedir. Üç gün devam etmekte olan bu festivale, komşu ülkelerden yoğun bir misafir talebi söz konusu.

Türkiye’nin herhangi bir noktasından Enez otobüs bileti alarak Edirne Otogarına geldiğinizde, “Edirne Sağlık Merkezi, Edirne Müzesi, Selimiye Vakfı Müzesi, Balkan Savaşı Müzesi, Edirne Saraçlar Caddesi, Karaağaç Mahallesi, Kırkpınar Er Meydanı, Enez Sahili, Yayla Sahili, Erikli Plajı, İbrice Köyü, Edirne Saroz İbrice Limanı, Selimiye Cami, Edirne Sarayı, Karaağaç Tren Garı, Edirne Evleri, Lozan Anıtı, Hafızağa Konağı, Mehmet Av Köşkü, Gökçetepe Tabiat Parkı, Danişment Tabiat Parkı, Edirne Söğütlük Kent Ormanı, Sarayiçi Tavuk Ormanı, Gala Gölü, Erikli Tuz Gölü, Enez Dalyan Gölü, Meriç Nehri, Koru Dağları, Sokullu Hamamı, Saray Hamamı, Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, Erikli, İpsala Koyuntepe Köyü, Sultaniçe Köyü” gibi şehrin ve ilçenin görülmesi gereken noktalarını gezebilirsiniz.

Enez Otobüs Seferleri

Günümüzde Edirne Otogarı üzerinden Enez ulaşımı sağlayabileceğiniz firmalar arasında, “Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Çanakkale Truva Turizm, Isparta petrol, Has Turizm, Nilüfer Turizm, Buzlu Turizm, Jet Turizm, Kontur Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor. Edirne Otogarı üzerinden, “Kırklareli Otogarı, Tekirdağ Otogarı, Malkara Otogarı, Çorlu Otogarı, Çerkezköy Otogarı, Gelibolu Otogarı, Lapseki Otogarı, Havsa Otogarı” gibi diğer ulaşım merkezlerine geçiş yapabilirsiniz.

Enez Otobüs Biletini Nasıl Alabilirim?


En ucuz Enez otobüs biletini Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Yalnızca sitemiz, NeredenNereye.com web adresini ziyaret edin. Varış noktası olarak Enez seçtikten sonra gitmek istediğiniz tarihi belirleyerek bilet araması yaptığınızda, akıllı bilet arama motoru en uygun fiyatlı Enez otobüs biletlerini sizin için listelenecektir. Kendinize en uygun otobüs firmasının Enez otobüs biletini satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr