Yolcu Sayısı
1

Kocaeli Otogarı

Kocaeli Otogarı

Kocaeli Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (262) 335 0875

Adres: Yahyakaptan Mahallesi, Çayırköy Köyü Seymen Cad. 41000 İzmit/Kocaeli

Kocaeli Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Kocaeli Otogarı Hakkında

Kocaeli Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan ve İstanbul, Bursa şehirlerinden sonra üçüncü büyük ili olan Kocaeli şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Kocaeli şehri Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağladığı için karayolu açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kocaeli otobüs bileti satın alarak Kocaeli Otogarına giriş yaptığınızda, “Maşukiye Aygır Deresi, Vidinli Sırrı Paşa Konağı, Babalı Köyü, Tahtalı Göleti, Kefken Kovanağızı Koyu, Menekşe Yaylası, İzmit Atatürk Müzesi, Saatçi Ali Efendi Konağı, Ayazma Ilıcası, Seyrek Kalesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Kocaeli ili coğrafi konumu itibari ile İstanbul’un komşusu olarak yer almaktadır ve bu nedenle ülkenin en büyük şehri olan İstanbul’dan hareket eden tüm otobüs seferleri Kocaeli üzerinde duraklamada bulunup yolculuklarına devam ederler. Yolcu trafiğinin bu denli yoğun olduğu Kocaeli Otogarı ufak tefek sorunları bulunsa da uzun yıllar yolculara hizmet sağlamıştır. Bununla birlikte yakın zaman içerisinde Kocaeli Otogarı üzerinde yapılan iyileştirmeler ile birlikte alan yolcularının ihtiyaçlarını karşılamak adına son derece elverişli hale getirilmiştir. Yenilenen Kocaeli Otogarı geniş otobüs peronları, yolcu bekleme alanları ve tesis içerisinde bulunan işletleri ile hizmet sunmaktadır. Karayolu ulaşımının bu önemli geçiş noktası olan otogarda Türkiye’nin birçok farklı noktasına seferler düzenleyen onlarca otobüs firmasını görmeniz mümkündür. Kocaeli Otogarı üzerinden geçen yollarla ülkenin farklı coğrafi bölgelerine de bağlantı sağlandığından bu otogar her zaman bir trafik yoğunluğu yaşamaktadır. Kocaeli Otogarı aynı zamanda İŞOT (İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali) olarak da bilinmektedir.

Kocaeli Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Kocaeli Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Ulusoy Turizm, Metro Turizm, İsmail Ayaz, Seç Turizm, Ali Osman Ulusoy, Süha Turizm, Esadaş Turizm, Has Turizm, Şanal Turizm, Lüks Mersin, Isparta Petrol, Köksallar Turizm, CSR Seyahat, Villa Seyahat, Yeni Sivas Turizm, Mersin VİF Turizm, Efetur, Ben Turizm, Kanberoğlu Turzim” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Kocaeli Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Kocaeli Otogarına toplu taşıma ile ulaşım sağlamak istiyorsanız kent kartınız bulunmalıdır, şehirde ulaşım kent kart aracılığı sağlanır. Ayrıca şehir merkezinden ve çevre ilçelerden hareket eden minübüsleri de otogara ulaşım sağlamak için kullanabilirsiniz.

Yahyakaptan Mahallesi, Çayırköy Köyü Seymen Cad. 41000 İzmit/Kocaeli

(262) 335 0875

En Popüler Kocaeli Otobüs Firmaları

Kocaeli bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kocaeli otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm37
Efe Tur32
Sakarya Vib Turizm 20
Pamukkale Turizm16
Kale Seyahat14

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr