Yolcu Sayısı
1

Bursa Kocaeli Otobüs Bileti

Bursa Kocaeli Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Kanberoğlu Turizm
197 TLBilet Al
Esadaş Turizm
218 TLBilet Al
Kale Seyahat
227 TLBilet Al
Efe Tur
248 TLBilet Al
Metro Turizm
248 TLBilet Al
Sakarya Vib Turizm
248 TLBilet Al
Pamukkale Turizm
248 TLBilet Al
Baltur Turizm
248 TLBilet Al
Ali Osman Ulusoy
248 TLBilet Al
Bafra Seyahat
297 TLBilet Al
Kaptanoğlu Seyahat
347 TLBilet Al

Bursa Kocaeli Arası

 • En Ucuz Sefer197,00 ₺
 • Bursa → Kocaeli Arası Kaç Km132 km
 • Bursa → Kocaeli Arası Kaç Saat2sa 4dk
 • Günlük Sefer Sayısı4
 • En Çok Sefer Yapan FirmaEfe Tur
 • Sefer Yapan Firma Sayısı11

Bursa Kocaeli Online Otobüs Bileti
Bursa Kocaeli otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Bursa Kocaeli güzergahı için arama yapın, Bursa - Kocaeli arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Bursa ve Kocaeli Şehirlerinde Ulaşım
Bursa ve Kocaeli şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Bursa Kocaeli seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Kocaeli hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Bursa → Kocaeli Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bursa - Kocaeli arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Bursa - Kocaeli otobüs bileti fiyatı en ucuz 197,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Kanberoğlu Turizm tarafından satılmaktadır.

Bursa - Kocaeli arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Bursa - Kocaeli arasında günlük ortalama 11 firma 4 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Kanberoğlu Turizm, Esadaş Turizm, Kale Seyahat, Efe Tur, Metro Turizm, Sakarya Vib Turizm , Pamukkale Turizm, Baltur Turizm, Ali Osman Ulusoy, Bafra Seyahat, Kaptanoğlu Seyahat.

Bursa - Kocaeli arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Bursa - Kocaeli arası otobüs yolculuğu ortalama 2sa 4dk sürmektedir.

Bursa - Kocaeli arası uzaklık kaç km?
Bursa - Kocaeli arası karayolu ile 132 km'dir.

Bursa Kocaeli Otobüs Biletleri

 Bursa Kocaeli otobüs bileti mi aradınız? Bursa Kocaeli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

MÖ 1200’lerde Balkanlar’dan bölgeye yönelen göçler sırasında Friglerin bir kolu olan Bebriklerin Kocaeli yöresine yerleştiği bilinir. Yöre bu dönemde Bebrikya adıyla anılıyordu. MÖ 8. yüzyıl sonlarında gelen Megaralılar İzmit’in 6 km güneydoğusunda, günümüzde Başiskele adıyla anılan yerde Astakos kolonisini kurdu. Daha sonra Tramkların bir kolu olan Bitinlerin de yerleştiği Astakos, MÖ 6. yüzyılın başında Lidya Krallığı’nın, aynı yüzyılın ortalarında ise Perslerin eline geçti. MÖ 435’te Delos Birliği’ne katıldı ve Atinalıların yönetimine girdi. O dönemde önemli bir liman kenti olan Astakos’ta bir tersane vardı. Bitinler ve Bebrikler MÖ 405’te bağımsız bir yönetim oluşturduysa da Astakos kenti Perslere vergi vermeyi sürdürdü. Kentin adından dolayı Astakos olarak anılan İzmit Körfezi ile Karadeniz arasındaki yöre ve çevresi zamanla Bitinya adını aldı. Makedonyalılarla Selevkosların ele geçiremediği bu yörede MÖ 328’de Bitinya Krallığı kuruldu. MÖ 278’de Trakya’dan gelen Galatlar Bitinya’yı yağmaladı. MÖ 264’te Kral I. Nikomedes, Astakos’un kuzeybatısında bir kent ile bir tersane kurdu ve kente Nikomedeia adını verdi. Pergamon (Bergama) Krallığı’nın saldırısına uğrayan Bitinya MÖ 74’te vasiyet yoluyla Roma topraklarına katıldı.

Bu dönemde onarılan Astakos tersanesinin yeterli olmaması nedeniyle Nikomedeia tersanesi geliştirildi ve Astakos Körfezi’nin bitim yeri Roma savaş filosunun üslendiği bir iç liman işlevi kazandı. MS 2. yüzyılda iki önemli deprem geçirerek yıkılan Nikomedeia 258’de Gotlar, 284’te de Sasanilerin saldırısına uğrayarak yağmalandı. 301’de İmparator Diocletianus tarafından Roma İmparatorluğu’nun doğudaki merkezi yapıldı. 7. ve 8. yüzyıllarda Arap saldırılarına uğradı. 11. yüzyılda Bizans’ın Optimaton Theması'nın sınırları içinde olan yöre 1078’de Kutalmışoğlu I. Süleymanşah tarafından ele geçirildi. 11. yüzyıl sonunda Haçlıların, 13. yüzyıl başında da kısa bir süre Latinlerin eline geçti. Orhan Bey (Gazi) döneminde Osmanlı topraklanna katıldı. Türklerin eline geçtikten sonra Nikomedeia’nın adı zamanla İzmit’e dönüştü. 15. yüzyılda Anadolu Eyaleti’ne bağlı olan yöre daha sonra sırasıyla Cezayir-i Bahr-i Sefid Eyaleti’ne, Kastamonu Eyaleti’ne ve Hüdavendigar (Bursa) vilayetine bağlandı. İzmit 19. yüzyıl sonlarında “müstakil İzmit mutasarrıflığı”nın merkeziydi. İzmit Belediyesi 1871’de kuruldu.

I. Dünya Savaşı’ndan sonra 20 Kasım 1918’de İngilizlerin işgaline uğrayan İzmit 27 Ekim 1920’de Yunanlara bırakıldı. İzmit yöresi 27 Haziran 1921’de işgalden kurtuldu. 1924’te kurulan İzmit vilayetine yörenin Osmanlı topraklarına katılmasında etkili olan Akçakoca Bey’in adından esinlenerek Kocaeli adı verildi. Kocaeli’nin Adapazarı, Akyazı, Geyve, Hendek ve Karasu ilçeleri 1954’te yeni kurulan Sakarya iline bağlandı. 1995’te Yalova il olurken yapılan yönetsel düzenleme sırasında Karamürsel ilçesinin batı kesimindeki 15 köy bir araya getirilerek Altınova beldesi merkez olmak kurulan Altınova ilçesi Kocaeli’den ayrıldı.

Bursa → Kocaeli En Uygun Otobüs Biletleri

Bursa Kocaeli otobüs bileti mi aradınız? Bursa Kocaeli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa Kocaeli otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Kanberoğlu Turizm197 TL
Esadaş Turizm218 TL
Kale Seyahat227 TL
Efe Tur248 TL
Metro Turizm248 TL

Bursa Hakkında

 • Nüfus2.740.970
 • Yüzölçümü10.886 km2
 • Plaka16
 • Telefon kodu(224)
 • OtogarBursa Otogarı

Kocaeli Hakkında

 • Nüfus1.676.202
 • Yüzölçümü3.625 km2
 • Plaka41
 • Telefon kodu(262)
 • OtogarKocaeli Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Bursa → Kocaeli


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr