Yolcu Sayısı
1

Kocaeli otobüs bileti

Kocaeli Otobüs Bileti

En popüler Kocaeli otobüs rotaları

Kocaeli otobüs bileti fiyatları, Kocaeli otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kocaeli otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BursaKocaeli300 TL60
OrhangaziKocaeli270 TL51
BayrampaşaKocaeli140 TL48
EsenlerKocaeli140 TL48
İstanbulKocaeli140 TL48

Kocaeli otogarı

  • Kocaeli(262) 335 0875

Kocaeli otobüs biletleri

Kocaeli otobüs bileti almak isteyen kişiler öncesinde firmalardan bilet fiyatlarına kadar derin bir araştırma yapmalıdır. Her firmanın otobüs hizmeti aynı olmamakla birlikte fiyatlarda dahi ciddi oranda oynamalar olduğu görülmektedir. Dolayısıyla Kocaeli otobüs bileti alımı öncesinde siz de yolcu olarak tüm bunlara göz gezdirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Her geçen gün biraz daha gelişen bir şehir olarak Kocaeli’ni merak eden kişi sayısı da artmaktadır. Şehre daha önce hiç gelmemiş olanlar olduğu gibi ikinci, üçüncü kez ziyaret etmek isteyen kişi sayısı da hiç az değildir. Böyle bir durumda Türkiye’nin pek çok noktasından misafir ağırlandığını söylemek mümkündür. Üstelik bu ziyaretlerin büyük çoğunluğu da otobüsle gerçekleşmektedir.

Kocaeli’ne Nasıl Gidilir?

Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan konumda bulunan Kocaeli, ülke genelinde en yoğun trafiğe sahip şehirlerden biridir. Şehre karayolu üzerinden kişisel otomobil ile yapılan yolculuklar çoğu zaman ciddi manada zaman kaybı olabilmektedir. Üstelik gerginlik ve stres de Kocaeli trafiğinin doğurduğu sonuçlar arasındadır.

Kocaeli otobüs seferleri, karayolunu tercih etmek isteyen kişiler tarafından çok sık kullanılmaktadır. Otobüs yolculukları her şekilde daha konforlu olmaktadır. Bununla beraber ekonomik açıdan daha az maliyetli olduğunu söylemek de mümkündür.

Tren ve uçak seyahatine de uygun olan Kocaeli, tercih edilmesi durumunda bu iki ulaşım aracına da aktif olarak bağlanabilmektedir.

Kocaeli Otobüs Firmaları

Kocaeli otobüs seferleri listesinde en sık görülen firmanın Efetur olduğu bilinmektedir. Ortalama 60 sefer sayısına sahip olan firma bu bölgenin en çok tercih edilen otobüs firması olarak anılmaktadır. Bunun dışında Gürkan Turizm, RH Turizm ve Narlıca Seyahat de Kocaeli üzerinde sefer düzenleyen otobüs firmaları olarak bilinmektedir.

Ali Osman Ulusoy, Metro, Kamil Koç, Pamukkale, Kütahyalılar, Lider, Lider Adana, İstanbul Seyahat ve İzmit Seyahat de bölgenin ünlü otobüs firmaları olarak anılmaktadır. Otobüs firmanızı seçerken hem kendi şehrinizde hem de Kocaeli’nde söz sahibi olan tanınmış, güvenilir firmalara öncelik tanımanız tavsiye edilmektedir.

Kocaeli Otobüs Bileti Fiyatları

Kocaeli otobüs bileti fiyatları sizin hangi şehirden yolculuk yapacağınıza bağlıdır. Yakın şehirlerde fiyatlar düşükken, uzak olan şehirlerde daha yüksek meblağların söz konusu olduğu görülmektedir.

İstanbul’dan Kocaeli’ne gidecek olan kişilerin en fazla 35 TL otobüs bileti ücreti ödediği görülmektedir. Bunun yanında kalkış noktası Ankara olanlar, 50 TL civarında bilet ücreti ödemektedirler. Yakın mesafelerin aksine Diyarbakır gibi uzak mesafelerden gelenler ise Kocaeli otobüs bileti fiyatlarını 150 TL civarında görmektedir.

Kocaeli otobüsleri, tercih ettiğiniz firmaya göre de değişmektedir. Popüler ve hizmeti sınırsız olan firmalarda fiyat daha yüksek olurken daha arka planda çalışan firmaların bilet fiyatlarının daha uygun olduğunu görebilirsiniz.

Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali

Kocaeli ucuz otobüs bileti bulan ve şehri ziyarete gelen kişiler ilk olarak terminali görmektedirler. Yeterince büyük olan şehirlerarası otobüs terminali oldukça bakımlı ve temizdir. Kullanışlı bir terminal olduğunu söylemek mümkündür çünkü istenildiğinde bir yerden diğerine gitmek çok da zor olmamaktadır.

Kocaeli ucuz otobüs bileti alıp terminalde inen kişiler tuvalet, yemek ihtiyaçlarını birkaç dakika içinde görebilmektedirler. Yalnızca yolculuk sonunda değil molalarda da inilebilecek kalitede hizmet veren bir terminal olduğunu söylemek mümkündür.

Kocaeli’nde Gezilecek Yerler

Ucuz Kocaeli otobüs bileti bulmuşken gezilebilecek her yerini gezmek isterim diyenlerdenseniz şehri gezmeye Osman Hamdi Bey Müzesi’nden başlayabilirsiniz. Bunun dışında şehirle bütünleşmiş olan saat kulesi civarına da muhakkak göz gezdirmelisiniz.

Mimarisi ile gören herkesi kendine hayran bırakan İzmit Sarayı oldukça görkemli ve etkileyici bir yapıya sahiptir. Sultan Abdülaziz’in av köşkü olarak kullanılan bu saray, İstanbul dışına yaptırılmış olan ilk saray olarak bilinmektedir.

Kocaeli Müzesi, Maşukiye, Ballıkayalar Tabiat Parkı, Darıca Hayvanat Bahçesi de sık sık ziyaretçi ağırlayan adresler arasında yer almaktadır. Daha çok doğal manzara görmek isteyenler içinse Kirazlı Yaylası son derece etkileyici bir manzaraya sahiptir.

Kocaeli Nesi İle Meşhur?

Ucuz Kocaeli otobüs bileti yakalayıp şehri dolaşmak isteyen kişiler, kısa bir gezinti ile keyifli zaman geçirebilirler. Özellikle İzmit Atatürk Müzesi ve Darıca Hayvanat Bahçesi ile tanınan Kocaeli aynı zamanda İstanbul’a yakınlığı ile sık sık ziyaret edilmektedir.

Kartepe’si ile ünlü olan Kocaeli şehri kış mevsiminde kayak yapmadan dönülmemesi gereken adresler arasında anılmaktadır. Bunun dışında kendine özgü bir yemek kültürü olan şehirde meşhur yemekleri yemek de ayrıca önerilmektedir.

Kocaelinde Ne Yemeli?

Kocaeli şehri dendiği zaman kendi kültürüne sahip özel yemekler akla gelmektedir. Ziyaretiniz esnasında muhakkak yemeniz gereken ilk yemeği umaç çorbasıdır. Daha çok hamur işi ve etli yemeklerin hâkimiyetinin olduğu Kocaeli mutfağında, umaç da bu tarife uygun hazırlanmaktadır. Hamur, tereyağı ve su ile hazırlanan bu özel çorba, içen herkes tarafından beğenilmektedir.

Çiğceli kavurmasıyla da ünlü olan Kocaeli, bu lezzetle pek çok kişinin aklında yer etmektedir. Bulgur ya da pirinç pilavı üzerine ince ince doğranmış etlerle hazırlanan çiğceli kavurması, üzerine de ince süt kaymağının konulmasından oluşmaktadır.

Kocaeli’nin en ünlü tatlısı ise pişmaniyedir. Sevdiklerinize de götürebileceğiniz bu lezzet, Kocaeli ile meşhur olmuş tatlılardan biridir.

Kocaeli’ne Ne Zaman Gitmeli?

Kocaeli’nin kıyısı ile iç kesimleri arasında iklimsel bazı farklılıklar kendini gösterebilmektedir. Özellikle yaz aylarında nemin fazla olduğu kıyı şeridinde Samanlı gibi dağlara gitmek en doğru karar olacaktır. Buralarda hem sağlıklı hem de dinlenmeli zaman geçirmek mümkün olmaktadır.

Seyahat için en uygun mevsimin ilkbahar ayları olduğu bilinmektedir çünkü Kocaeli’nde hava ne sıcak ne de çok soğuk olmaktadır. Bununla beraber özellikle kayak gibi kış sporları için tercih edecekseniz kışın gitmeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Kocaeli Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr