Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
65 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al

İzmir Kocaeli Otobüs Bileti

İzmir Kocaeli Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 453 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 51dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Kocaeli arası giden otobüs firmaları ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Sakarya Vib Turizm firmasıdır.

İzmir Kocaeli bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Kocaeli bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmir Kocaeli otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmir Kocaeli Otobüs Biletleri

İzmir Kocaeli otobüs bileti mi aradınız? İzmir Kocaeli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Hersek Gölü, ilçenin batısında 1.5 km2’lik bir alanı kaplar. Çok sığ bir lagün gölüdür. Güneydoğudan esen rüzgarların taşıdığı birikintilerin yarattığı kıyı oyuklarının zamanla birleşmesi sonucu oluştu. Yer yer sazlık ve bataklıktır. Göl ağzında yer alan ve denizin alçalıp yükselmesiyle açılıp kapanan kapaklar, göle giren balıkların dalyanlarda avlanmasını sağlar. Gölde kefal, levrek ve barbunya yaşar.

Kandıra, Kocaeli Yarımadası’nın kuzeyinde ilin körfez kıyısında yer almayan tek ilçesidir. Diğer ilçelerden tümüyle farklı, tarıma dayalı durağan bir ekonomisi vardır. İzmit’e 46 km uzaklıktadır. MÖ 7. yy'da yörede Mysialılar, Bebrykialılar ve Megaralılar yerleşti. Bizanslılar kente Kentri adını verdi. Yöre, Osman Bey zamanında Osmanlı topraklarına katıldı. En önemli tarihsel yapıtı Babatepe yöresindeki Kocaeli Fatihi Akça Koca'nın (1234-1328) gömütüdür.

Başlıca doğal kumsallar Cebeci, Ketken, Kerpe, Bağırganlı, Seyrek ve Kumcağız kıyılarındadır. Çevre ormanlarla kaplıdır. Kumu çok nitelikli olan doğal plajlar, tüm kıyıları kucaklar. Çadır kurulabilir. Köylerde pansiyonculuk yapılır.

Körfez, İzmit’in batısında Marmara Denizi kıyısında İstanbul-İzmir kara ve demiryolları üzerindeki ilçe merkezi yerleşmedir. Merkez ilçenin bucağı iken 1987'de ilçe yapıldı. Yerleşme, 20. yy'ın son yarısında kurulan büyük ölçekli sanayi kuruluşlarıyla önem kazandı ve gelişti. Kent, Yarımca’da yetiştirilen kirazı ile tanınmıştır. İlki 1971'de yapılan kültür ve sanat etkinlikleriyle daha kapsamlı bir şenlik haline gelen Yarımca Kültür ve Sanat Şenliği yerleşme için önemlidir. 1970 sonlarından başlayarak kimi Balkan ülkeleri ve Sovyetler Birliği de katılınca şenliğin kapsamı genişletildi. 

İzmir Kocaeli otobüs bileti mi aradınız? İzmir Kocaeli otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Kocaeli otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 65 TL
Sakarya Vib Turizm 70 TL
Kütahyalılar Turizm 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Kocaeli Hakkında
Nüfus:
1,676,202
Yüzölçümü:
3.625,29 km²
Plaka:
41
Telefon kodu:
(262)
Otogar:
Kocaeli Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.