Yolcu Sayısı
1

Dalaman Otogarı

Dalaman Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (252) 692 51 03

Adres: Atakent Mahallesi, Köprübaşı Cd., 48770 Dalaman/Muğla

Dalaman Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Dalaman Otogarı Hakkında

Dalaman Otogarı (Muğla)

Dalaman Otogarı, Türkiye’nin Muğla iline bağlı olup, el değmemiş doğası, berrak denizi, uzun plajları ve antik kentleri ile tüm dünyadan ziyaretçilerin ilgisini çeken Dalaman ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Dalaman özellikle yaz sezonu içerisinde turizmin odak noktalarından biri olmasının bir neticesi olarak ziyaretçi sayısı son derece yüksek rakamları bulabilmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Dalaman otobüs bileti satın alarak Dalaman Otogarına giriş yaptığınızda, “Kapıdağı Yarımadası, Hippokome Antik Kentik, Oktapolis Antik Kenti, Delikli Kavak, Ardıçlı Tepe, Dalaman Çayı, Antik Demirciler Çarşısı, Tarihi Ak Köprü, Günlüklü Koyu, Ekincik Koyu, Dalaman Pazarı” gibi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Dalaman Otogarı çevresinde yer alan Muğla’ya 86 km, Fethiye’ye 48 km, Ula’ya 67 km, Marmaris’e 90 km yakınlıkta yer almaktadır. Dalaman Otogarı hem çevresinde yer alan bölgelerin hem de kendinin özellikle yaz aylarında sahip olduğu ziyaretçilerin trafik yükünü kaldırmaktadır. Uzun yıllar boyunca hizmet veren eski yerleşkenin yerine 2004 yılında yeni Dalaman Otogarı yapılmış ancak karayollarının plan ve programına uymaması nedeni ile bu otogar kısa süre içerisinde kapatılmıştır. Söz konusu ziyaretçi yoğunluğu yıldan yıla artış gösterdiği için yeni Dalaman Otogarı 2007 yılında tekrar hizmete açılmış özellikle yılın belirli bir döneminde yaşanılan yoğunluğun trafik yükü paylaştırılarak bir çözüm ortaya konmuştur. Yeni Dalaman Otogarı açık ve kapalı alanlar, yeme - içme mekanları, otobüs peronlar, yazıhaneler, hediyelik eşya dükkanları gibi alanlardan oluşmaktadır. Dalaman Otogarı üzerinde civarda bulunan diğer turistik ilçelere de karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Dalaman Otogarı içerisinde çevre ilçelere ve illere sefer düzenleyen otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi yoğun turistik bir bölge olduğu için ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Dalaman Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kamil Koç, Pamukkale, Metro Turizm, Has Turizm, İsmail Ayaz Turizm, Aydın Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Dalaman Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Şehir içerisinden ya da civar ileçelerden hareket eden minübüsleri kullanarak Dalaman Otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca otogara ulaşım sağlamak için firmaların servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Atakent Mahallesi, Köprübaşı Cd., 48770 Dalaman/Muğla

(252) 692 5103

En Popüler Dalaman Otobüs Firmaları

Dalaman bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Dalaman otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm10
Metro Turizm9
Güney Akdeniz Seyahat4
Topçam Turizm2
Varan Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr