Yolcu Sayısı
1

Dalaman otobüs bileti

Dalaman Otobüs Bileti

En popüler Dalaman otobüs rotaları

Dalaman otobüs bileti fiyatları, Dalaman otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Dalaman otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AydınDalaman350 TL13
İzmirDalaman400 TL12
BursaDalaman650 TL6
İstanbulDalaman800 TL5
AlibeyköyDalaman800 TL5

Dalaman otogarı

  • Dalaman(252) 692 51 03

Dalaman otobüs biletleri

Muğla'nın 13 ilçesinden biri olan Dalaman en çok ilgi ve turist çeken yerlerden biridir. İlçeye ait bir havaalanı bulunmaktadır. Bölgenin doğu, batı ve kuzey yönleri dağlık iken güney bölümü ovalardan oluşmaktadır. Buradaki ovalar Türkiye'nin hatta dünyanın neredeyse en verimli ovaları olarak gösterilir. İlçede bir de tren istasyonu vardır ancak buna rağmen tren rayları bulunmamaktadır. İklimi Akdeniz iklimi olduğundan yazları sıcaktır ve bu da turist çeken diğer bir yanıdır. İlçede özellikle buğday, ayçiçeği, pamuk ve mısır yetiştirilmektedir.

Dalaman İstanbul'a yaklaşık 825 km, Ankara'ya 640 km, İzmir'e 300 km ve Adana'ya 885 km uzaklıkta yer almaktadır. Civarındaki ilçelere oranla Dalaman daha sakin ve sessiz bir ilçedir. Bu yüzden dinlenmek isteyenlerin ilk tercihidir. Ayrıca burası dört mevsim dalından taze portakal yiyebileceğiniz bir yerdir.

Dalaman'a gittiğinizde ilk varmanız gereken yer kesinlikle Dalaman Çayıdır. Bu çay Türkiye'deki en iyi rafting parkurları arasında adını duyurmaktadır. Henüz tesisleşmemiş bir alan istiyorsanız Göğemiler koyu sizlere köye. Dalaman'da herkesin bildiği ve uğradığı yer ise Sarı germe plajı hiç kuşkusuz. Eğer ben denize güneşe tokum gezmek ve tarih görmek istiyorum derseniz sizin için en güzel yer Tlos Antik Kent ve Yaka köyü. Buradaki eserler Roma döneminden kalmadır ve köydeki en meşhur yer Memiş Ağa Konağı'dır. Bunların dışında Günlüklü Koyu'nu, Sarsıla Koyu'nu, tren istasyonunu ve Ekincik Koyu'nu gezebilirsiniz. Dalaman otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr