Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
125 TL
Bilet Al

Dalaman İstanbul Otobüs Bileti

Dalaman İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 90,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Dalaman İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Dalaman İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Dalaman İstanbul otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Dalaman İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Dalaman İstanbul Otobüs Biletleri

Dalaman İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Dalaman İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sultan Mesut Türbesi, şehrin batısındaki Üçler Mahallesi’nde Yeni Müze binasının sağında No: 42'dedir. 14. yüzyılda yapılmış bir Selçuklu eseridir. Değişik stilde yapılmış türbelerdendir. Yazıtı yoktur. Geometrik motiflerle süslü ve kesme taştan yapılmış olan ön yüzünün benzerine başka bir türbede rastlanmamıştır. Diğer duvarları moloz taşlarla yapılmıştır. Bir kemerle iki bölüme ayrılmıştır. Üzeri beşik tonozla örtülüdür. Türbede Selçuklu Sultanı Mesut (1096-1155) ile Selçuklu şehzadelerine ait sandukalar sıralanmıştır. Sandukanın biri üzerindeki bitişik şekilde yazılmış olan yazıtı okunamamaktadır.
 
Şadgeldi Paşa Türbesi, şehrin batısında 116. sokakta Halifet Türbesi’nin karşısında ve Kadılar Türbesi’nin yanındadır. Amasya Beyi Şadgeldi Paşa (1382) Kadı Burhanettin ile yaptığı savaşta ölmesi üzerine bu türbeye gömülmüştür. Kesme ve moloz taşlarla yapılmıştır. Dört köşeli türbeyi beşik tonoz örtmektedir. Türbede Şadgeldi Paşa ile Emin Seyfettin Senkir Bin Tabuk gömülüdür. Batıda bulunan ön yüzü açık durumdadır.
 
Dalaman İstanbul otobüs bileti, en ekonomik ücretlerle www.neredennereye.com üzerinden alınabilmektedir. Hemen şimdi bilet arama bölümünden Dalaman İstanbul otobüs bileti sorgulama işleminizi yapın ve Metro Turizm gibi firmalar aracılığıyla biletinizi fiyat karşılaştırması yaparak satın alın!
 
Piri Mehmet Paşa Külliyesi, 1530-1531'de Piri Mehmet Paşa tarafından yaptırıldı. Cami, kervansaray, medrese, kitaplık, muvakkithane, imaret, sübyan mektebi, hamam ve çeşme yapılarından oluşur. Cami, külliyenin en önemli ve sağlam yapısıdır. Yarı mekanlı camiler planındaki yapının önünde beş kubbeli bir son cemaat yeri vardır. Dışa taşkın durumdaki mihrap, istiridye biçimli yarım bir kubbeyle örtülüdür. Avlu çevresinde dizili önü revaklı, kubbeli odalardan oluşan medrese, bugün yıkıntı durumundadır. Kendi türünün özgün örnekleri arasında yer alan kervansaray, dikdörtgen planlı, bir sahınlı, ahşap örtülü bir yapıdır. Kesme taştan muvakkithane, dikdörtgen planlı, kiremit çatılıdır.
 
NeredenNereye.com olarak en ucuz fiyatlarla Dalaman İstanbul otobüs bileti satan internet sitesiyiz!
 
Silivri'den Karadeniz'in Avcık İskelesi’ne uzanan Silivri Surları’nın kalıntılarına yer yer rastlanmaktadır. İstanbul çevresindeki yazlık saray ve köşklere Trakya’dan gelebilecek akınları önlemek amacıyla yaptırılan surların iç ve dış duvarları küfeki taşındandır. Ara dolgusunu harçla karıştırılan irili ufaklı taşlar oluşturur. Burçlarla güçlendirilen yapının gerisinde, kaleler ve askeri yapılar bulunmaktaydı. Güneyinde ve kuzeyinde Büyük ve Küçük Bedesten adIı kapıları bulunan surlarda birçok küçük kapı da vardı. Günümüzde taş ocağı olarak kullanılan kalıntılar yok olmaya yüz tutmuş durumdadır.
 
Sultan Süleyman (Silivri) Köprüsü, kentin girişindedir. Mimar Sinan yapıtıdır. Yapım tarihi bilinmiyor. Sürekli su baskınına uğrayan alçak bir vadiyi aşmak amacıyla kurulan köprü, 348 m uzunluğundadır. Basık kemerli 32 gözden oluşur. Selyaranları iki yanda da üçgen biçimlidir. Kent çevresinde ve Silivri Çayı üzerinde, yine Mimar Sinan tarafından yapılan ikinci bir köprü vardır. 1568'de yapıldığı sanılan köprü, 48,5 m boyunda ve 3 gözlüdür.
 
Kumburgaz, İstanbul'a 50 km uzaklıktaki E-5 Karayolu üzerinde bulunan ince kumu ile ünlü tatil beldesidir.
NeredenNereye.com, İstanbul Dalaman veya Dalaman İstanbul biletlerini en uygun fiyatlarla satmayı garanti eder!

Dalaman’dan İstanbul’a giden otobüs firmaları, seferleri, bilet fiyatları gibi bilgilere ulaşabilir, dilerseniz İstanbul Dalaman otobüs bileti de satın alabilirsiniz.
Dalaman İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Dalaman İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Dalaman İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 125 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Dalaman Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
48
Telefon kodu:
(252)
Otogar:
Dalaman Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.