Yolcu Sayısı
1

Hacıbektaş Otogarı

Hacıbektaş Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (384) 441 26 57

Adres: Bala, Atatürk Blv. No:57, 50800 Hacıbektaş/Nevşehir

Hacıbektaş Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Hacıbektaş Otogarı Hakkında

Hacıbektaş Otogarı
Hacıbektaş Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir iline bağlı Hacıbektaş ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Nevşehir - Hacıbektaş otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir - Hacıbektaş’in ve dolayısı ile Hacıbektaş Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Hacıbektaş Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Hacıbektaş ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Hacıbektaş’te yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Hacıbektaş Otogarı üzerinden Hacıbektaş ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Nevşehir - Hacıbektaş otobüs bileti satın alarak Hacıbektaş Otogarı’na giriş yaptığınızda, ““Kapadokya Kaya Evleri, Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Fırkatan Kilisesi, Kapadokya Ihlara Vadisi, Ürgüp Temenni Anıt Mezarı, Ayvasil Kilisesi, Saklı Kilise, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Özkonak Yeraltı Şehri” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Hacıbektaş Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Hacıbektaş Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Hacıbektaş Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Hacıbektaş Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Hacıbektaş Otogarı Adresi : Bala, Atatürk Blv. No:57, 50800 Hacıbektaş/Nevşehir
Hacıbektaş Otogarı Telefon Numarası: 0(384) 441 26 57

En Popüler Hacıbektaş Otobüs Firmaları

Hacıbektaş bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Hacıbektaş otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Nevşehir Seyahat3
Özlem Cizre Nuh1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr