Yolcu Sayısı
1

Hacıbektaş otobüs bileti

Hacıbektaş Otobüs Bileti

En popüler Hacıbektaş otobüs rotaları

Hacıbektaş otobüs bileti fiyatları, Hacıbektaş otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Hacıbektaş otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KırıkkaleHacıbektaş35 TL6
AdanaHacıbektaş45 TL5
AnkaraHacıbektaş345 TL5
MamakHacıbektaş345 TL5
İstanbul (Anadolu)Hacıbektaş80 TL5

Hacıbektaş otobüs firmaları

Hacıbektaş otogarı

  • Hacıbektaş(384) 441 26 57

Hacıbektaş otobüs biletleri

Hacıbektaş, Nevşehir şehrine bağlı bir ilçedir. Kapadokya'nın önemli merkezlerinden biridir. Avanos, Mucur, Gülşehir, Kozaklı ilçeleri etrafında bulunur. Hacı Bektaş-i Velî, burada bir ilim yuvası kurarak düşüncelerini herkes ile paylaşmış; vefatının ardından ise köy halkının yoğun çabaları sonucu köyün adı Hacıbektaş olarak değiştirilmiştir.
Nevşehir in Hacıbektaş ilçesinde yer alan hacı Bektaşi veli türbesi günümüzde müze olarak düzenlenmiş ve birçok turist akımına uğramaktadır. Kapadokya ilçesine yakınlığından dolayı ve çeşitli çarşı pazarları ile bölgenin örf ve adetlerine ilişkin takılar ev aksesuarları satılmakta ve ilgililerin merakına cevap vermektedir.
Burada birçok kurumda ismi yer alan hacı Bektaşi veli aynı zamanda Nevşehir üniversitesinde de Hacıbektaş veli üniversitesi olarak isimlendirilmiş ve bu zatin ismi ve hikâyeleri tüm Nevşehir halkı tarafından canlı tutulmakta ve sevilmektedir. Önemli dua nur ve ilim adamı olan bu zât Nevşehir ilçesinde kıymeti bilinen ve yeni nesillere de yaşatılan biridir. Hacıbektaş veli kız yurtlarına kafelere kadar ismi verilmiş Kapadokya’ya bağlı önemli bir geçmişi olan ilçedir.
Ayrıca hacı Bektaşi ye ait birçok heykel kalıntısı ve ilçenin tam ortasında hacı Bektaşi heykeli de insanları karşılamaktadır. Hacıbektaş Veli Külliyesi ve Müzesi, Hacıbektaş Arkeoloji ve Atatürk’ün Konakladığı Atatürk Evi, Atkaya, Delikli Taş , Kadıncık Ana Türbesi, Etnografya Müzesi, Bektaş Efendi Türbesi, , Zemzem Çeşmesi vs. ziyaretçilerini ağırlayan yerlerdir. Hacıbeştaş otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr