Yolcu Sayısı
1

Zonguldak Otogarı

Zonguldak Otogarı

Zonguldak Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (372) 257 13 11

Adres: Terakki Mahallesi, 67100 Merkez/Zonguldak, Türkiye

Zonguldak Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Zonguldak Otogarı Hakkında

Zonguldak Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Batı Karadeniz bölümünün, “Kara Elmas” olarak adlandırılan kömür yatakları bakımından zengin önemli bir ili olan Zonguldak’a giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Zonguldak Otogarı, şehrin çevresinde komşuluk içerisinde bulunan “Bartın, Karabük, Bolu, Düzce” gibi noktalara karayolu üzerinden ulaşım sağlamak için kullanıldığından önemli bir ulaşım merkezidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Zonguldak otobüs bileti satın alarak Zonguldak Otogarına giriş yaptığınızda, “Gökgöl Mağarası, Cehennemağzı Mağaraları, Halil Paşa Konağı, Çayır Köyü Su Mağarası, Teion - Billlaos Antik Kenti, Filyos Kalesi, Cumayanı Mağarası” gibi şehrin gezilecek yerlerini görebilirsiniz.

Zonguldak Otogarı aynı zamanda Zonguldak 100.Yıl Terminali olarak da bilinmektedir. Zonguldak Otogarı uzun yıllar boyunca bu isimle yerel halka hizmet sağlamış olsa da yakın dönem içerisinde işlevini yitirmiştir. Özellikle son dönemde hem yurt içinden hem de yurt dışından Karadeniz Bölgesi’nin ziyaretçisinin oldukça artmasından dolayı işlevini kaybetmeye başlamıştır. Zonguldak Otogarı üzerindeki bu ihtiyaçın artış göstermesi sonucunda 100. Yıl Terminali yenilenme kararı alınmış ve yapılan çalışmalar neticesinde bugünkü haline getirilmiştir. Yapılan yenilemelerin ardından Zongul Otogarı, otobüs peronları, bekleme alanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları, emanetçiler şeklinde tasarlanmış ve yolcuların vakit geçirebileceği noktalara özen gösterilmiştir. Zonguldak Otogarı içerisinde yerel çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarının yanı sıra ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Zonguldak Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Zonguldak Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Süha Turizm, Kaberoğlu Turizm, Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Tokat Yıldızı, Ali Osman Ulusoy, Hassoy Turizm, Has Turizm, Efetur, As Mersin Turizm, Kastamonu Güven Turizm, Villa Seyahat” gibi firmalar yer almaktadır.

Zonguldak Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Zonguldak Otogarı şehir merkezine yaklaşık olarak 1 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu nedenle ulaşım son derece kolay şekilde sağlayabilirsiniz. Dilerseniz şehir içerisinden hareket eden otobüs ve minübüsleri kullanabilir dilerseniz de firmaların servis imkanlarından faydalanabilirsinniz.

Terakki Mahallesi, 67100 Merkez/Zonguldak, Türkiye

(372) 257 1311

En Popüler Zonguldak Otobüs Firmaları

Zonguldak bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Zonguldak otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm17
Düzce Güven16
As turizm11
Efe Tur11
Metro Turizm10

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr