Yolcu Sayısı
1

Zonguldak otobüs bileti

Zonguldak Otobüs Bileti

En popüler Zonguldak otobüs rotaları

Zonguldak otobüs bileti fiyatları, Zonguldak otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Zonguldak otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
DüzceZonguldak180 TL17
GemlikZonguldak55 TL16
İstanbul (Anadolu)Zonguldak350 TL15
GölcükZonguldak45 TL15
KocaeliZonguldak420 TL14

Zonguldak otogarı

  • Zonguldak(372) 257 13 11

Zonguldak otobüs biletleri

Zonguldak Ulaşım

Karadeniz kıyısında yer alan illerimizden biri olan Zonguldak, Batı Karadeniz bölümünün önemli şehirlerinden biridir. Ülkemizin önemli büyük şehirlerinden karayolu ile ulaşımın oldukça rahat olduğu kente ulaşımı kolaylaştıran Zonguldak otobüs seferleri oldukça sık yapılır. Ülkemizin hemen her şehrinden Zonguldak’a direkt olarak düzenlenen bu otobüs seferleri ile konforlu bir seyahat geçirebilirsiniz. Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Efetur ve Kanberoğlu en sık tercih edilen Zonguldak otobüs firmaları arasında yer almaktadır.

Zonguldak Otobüs Bileti Fiyatları

Bu otobüs firmaların birinden Zonguldak otobüs bileti almanızın en kolay ve güvenilir yolu ise NeredenNereye.com’dan geçmektedir. Tüm bu firmalar arasında Zonguldak otobüs bileti fiyatları karşılaştırması yapmanızı kolay hale getiren web sitemiz ile Zonguldak ucuz otobüs bileti rezervasyonunuzu birkaç dakika içinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapılması gerekenler öncelikle web sitemizi ziyaret etmeniz ya da mobil cihazlarınıza mobil uygulamamızı indirmenizdir. Sonrasında ana sayfa üzerinde yer alan arama bölümünden gerekli bilgileri doldurup ucuz bilet bul butonuna tıklamanız gerekir. Bu kısımdan sonra açılan sayfada belirlediğiniz kriterlere uygun olan tüm seferler listelenmiş olacaktır. Bu listeleme sayfasında en ucuz Zonguldak otobüs bileti için rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca seyahat süresini ve otobüs özelliklerini de görebilirsiniz. Bu aşamada size hatırlatmamız gereken bir nokta varsa o da seyahat sigortanızı almayı unutmamanız gerektiğidir. Küçük bir ücret ödeyerek satın alacağınız bu sigorta sayesinde bavulunuzu kaybetmeniz, otobüsü kaçırmanız ya da kaza yaşamanız halinde önleminizi almış olursunuz. Üstelik biletinizi iptal etmek istediğinizde de bu işlemi tek tık ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu iptal işleminin ardından biletiniz için ödediğiniz tutarın tamamını hiçbir kesintiye uğramadan geri alabilirsiniz.

Zonguldak otobüs seyahatinizde varış yeriniz Zonguldak otogarı olacaktır. Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 1 km mesafede bulunan otogardan kent merkezine otobüs, minibüs, taksi ya da firmaların servis araçları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zonguldak Gezi Rehberi

Karadeniz bölgesinin batı kısmında yer alan Zonguldak; Bartın, Karabük ve Bolu ile komşudur. İstanbul’dan yaklaşık 4,5 saatlik mesafede bulunur. Önemli bir liman kentimiz olan Zonguldak; Karadeniz kıyısında yer almasının avantajını yaşamış ve pek çok doğal güzellik ile bezenmiştir. Bu zenginliğe bir de tarih boyunca süregelen kültürel birikim eklenmiş ve Zonguldak bugün misafirlerine harika vakitler yaşatan bir ilimiz haline gelmiştir.

Zonguldak Gezilecek Yerler

Bizler Zonguldak’ı her ne kadar madencilik ile anılmasıyla bilsek de aslında bunun da ötesinde güzelliklere sahip olan bir ilimizdir. Her biri birbirinden göz alıcı birçok doğal güzelliği bulunan kentte gezilecek pek çok yer bulunur.

Gökgöl Mağarası Zonguldak’a gelince ilk olarak gidip görmeniz gereken yerlerdendir. Ülkemizin en uzun onuncu mağarası olarak bilinen bu mağara 3350 metre uzunluğa sahiptir. Şehir merkezine yaklaşık 3 km mesafede bulunan mağara her yıl yüz binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Bu ziyaretlerde mağaranın güzelliği kadar şifa olduğu hastalıkların da etkisi vardır. Mikroklima özelliği ile astım hastalarının tercih ettiği bu mağara 875 metrelik bir yürüyüş yoluna sahiptir.

Cehennemağzı Mağaraları da Gökgöl Mağarası kadar görülmeye değer yerlerden biridir. Ayazma olarak da bilinen bu mağara Zonguldak şehir merkezine 50 km mesafede bulunur. Yan yana sıralanmış 3 mağaradan oluştuğu için bu isimle anılır. Bu mağaraların, Hristiyanlık’ın yayılmaya başladığı ilk yıllarda kilise olarak kullanıldığı düşünülür. Mağaralardan birinde kilisenin yer alması bu düşünceleri destekler nitelikte bir kanıt oluşturur.

Kozlu Ilıksu Kaplıcası ise Zonguldak’ta şifa bulabileceğiniz bir başka adres olarak karşımıza çıkar. 27 derecelik su ısısına sahip olan bu kaplıcanın suyu içilebilir özelliktedir. Kaplıca suyunun mide, bağırsak, karaciğer ve safra yolları hastalıklarına iyi geldiği söylenir.

Filyos Plajı ise yaz aylarında yapılan Zonguldak ziyaretlerinde ilk olarak uğranması gereken yerlerdendir. Oldukça uzun olan Filyos Plajı’ndan denize girme deneyimini mutlaka yaşamanızı tavsiye ederiz.

Fetih Çınarları ise kentin hem doğal hem de tarihi güzelliklerini temsil eder. İstanbul’un fethinden sonra padişah Fatih Sultan Mehmet’în emri üzerine dikilen ve bu sebeple Fetih Çınarları ismiyle anılan bu ağaçlar 6 tanedir. 600 yıldır ayakta kalmayı başarmışlardır. Bu ağaçların Zonguldak’a dikilmesinin nedeni ise fetih sırasında İstanbul’a fayda sağlayan Ereğlili taş ustalarıdır. Her ne kadar kentsel betonlaşma yüzünden bazıları kuruma tehlikesi ile karşı karşıya olsa da çınarlar bölge halkı tarafından dinlence yeri olarak kullanılır. Çınarların kurumaması adına da çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

Zonguldak Mutfağı

Karadeniz bölgesine yer almasının nimetlerini mutfağında da yaşayan Zonguldak’ta un ve buğday ağırlıklı yemekler daha çok bulunur. Uğmaç adı verilen ve yöreye özgü en bilindik lezzetlerden biri olan un çorbası bunun en güzel örneğidir. Yokluk zamanlarının tatlısı olarak da ifade edebileceğimiz malay da yine Zonguldak’a has bir lezzettir. Ayrıca Zonguldak’ta zılbıt olarak bilinen yeşil sebzenin de önemli bir yeri vardır. Osmanlı çileği ve kuzu kestane de Zonguldak’a gidince mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında yer alır. Bir Karadeniz kenti olan Zonguldak’ta diğer Karadeniz kentlerinde olduğu gibi çok lezzetli etli pideler yapılır. Bu pidelerden tatmak isterseniz şehir merkezinde yer alan esnaf lokantalarını tercih edebilirsiniz.

Zonguldak Hatırası

Zonguldak seyahatinden dönerken kendiniz için bir şeyler satın almak isterseniz bir Anadolu kentinde olmanızın nimetlerinden yararlanıp yerel pazarları ziyaret edebilirsiniz. Bu pazarlarda köylüler tarafından getirilen çeşitli taze sebze ve meyveleri bulabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz Zonguldak pazarından kestane balı almadan dönmemeniz yönündedir.

Şayet Zonguldak’tan sevdikleriniz için bir hediye satın almak isterseniz o zaman hediyelik eşyalar satan çarşılar adresiniz olacaktır. Devrek bastonu ve elpek bezi Zonguldak’tan satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasındadır. Ayrıca çarşıları gezerken madenciliği yansıtan minik heykelcikler ve magnetler de bulabilirsiniz.

Zonguldak Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr