İzmit Zonguldak Otobüs Bileti

İzmit Zonguldak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 16dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İzmit Zonguldak arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

İzmit Zonguldak bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmit Zonguldak bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İzmit Zonguldak otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İzmit Zonguldak Otobüs Biletleri

İzmit Zonguldak otobüs bileti mi aradınız?  İzmit Zonguldak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.082 km2 olan Devrek ilçesi doğuda Karabük, güneyde Bolu, güneybatıda Düzce illeri, batı ve kuzeybatıda Ereğli ilçesi, kuzeyde Merkez ilçe, kuzeydoğuda da Gökçebey ilçesiyle çevrilidir.

 

Devrek ilçesi Kuzey Anadolu Dağları’nın kıyı dağları ile Bolu Dağları arasında kalan dalgalı bir alanda yer alır. Bolu Dağları ilçenin güney kesimini engebelendirir. Filyos Çayı’nın başlıca kolu olan Devrek Çayı ilçenin en önemli akarsuyudur. Güneybatıdan ilçe topraklarına giren Devrek Çayı kuzeydoğuya doğru akarak ilçeyi boydan boya geçer ve Gökçebey ilçesinde Filyos Çayı’na katılır. Devrek Çayı boyunca uzanan düzlükler küçük olmakla birlikte ilçenin başlıca tarım alanlarıdır.

 

Topraklarının büyük bölümü ormanlarla kaplı olan ilçede ormancılık ve orman ürünlerinin işlenmesine dayalı sanayi önemli bir ekonomik etkinliktir. Kırsal yerleşmenin büyük bölümü orman köyüdür. Tarla tarımına elverişli alanların darlığı bitkisel üretimi sınırlamaktadır. İlçede yetiştirilen başlıca ürünler buğday, mısır, çavdar, arpa ve patatestir. Akarsu boylarında sebze yetiştirilir. Başta elma ve armut olmak üzere meyvecilik yapılır. Hayvancılık da ekonomik etkinlikler arasındadır. En çok koyun ve sığır yetiştirilir. Özellikle orman köylerindeki zor geçim koşulları nedeniyle köylülerden bir bölümü Ereğli-Zonguldak Kömür Havzası’nda birer aylık dönüşümlerle “münavebeli işçi” olarak çalışmaktadır. İlçedeki başlıca sanayi tesisleri kereste, sunta, yonga levha, süt ürünleri ve tuğla fabrikalarıdır. Ayrıca orman ürünlerini işleyen ve dericilik yapan çok sayıda küçük işyeri de vardır. Geleneksel el sanatı bastonculuk olan Devrek değerli bastonlarıyla ünlüdür.

 

Devrek MÖ 6. yüzyılın ikinci yarısında Perslerin egemenliği altındaydı. Kısa bir süre Makedonya’ya bağlı bir eyalet olarak kaldıktan sonra Bitoya Krallığı’na katıldı. Daha sonra sırasıyla Roma ve Bizans yönetimi altına giren yöre, uzun bir süre çeşitli beyliklerin egemenliği altında kaldı. Ankara Savaşı’nı (1402) izleyen Fetret Devri’nden (1402-1413) sonra kesin olarak Osmanlılara bağlandı. 1887’de kaza yapıldı. Kaza merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu.

 

İlçe merkezi Devrek kenti Devrek Çayı vadisinde yer alır. Ankara-Zonguldak karayolu kentten geçer. Devrek çevresindeki kırsal yörenin sanayi, ticaret ve hizmet merkezidir.

 

Kent il merkezi Zonguldak’a 47 km uzaklıktadır. Devrek Fen-Edebiyat Fakültesi ile Devrek Meslek Yüksekokulu Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  İzmit Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
41
Telefon kodu:
(262)
  Zonguldak Hakkında
Nüfus:
355,771
Yüzölçümü:
3.309,86 km²
Plaka:
67
Telefon kodu:
(372)
Otogar:
Zonguldak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.