Yolcu Sayısı
1

İzmit otobüs bileti

İzmit Otobüs Bileti

En popüler İzmit otobüs rotaları

İzmit otobüs bileti fiyatları, İzmit otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve İzmit otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbulİzmit150 TL160
İstanbul (Anadolu)İzmit45 TL94
Mamakİzmit244 TL80
Ankaraİzmit280 TL76
Esenlerİzmit150 TL67

İzmit otogarı

  • İzmit(262) 311 63 15

İzmit otobüs biletleri


İzmit, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kocaeli ilinin bir ilçesidir. Türkiye’nin farklı noktalarından İzmit otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz İzmit Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.
İzmit Hakkında
Aynı zamanda şehrin tarihî merkezi de olan İzmit, 22.03.2008 tarih ve 5747 Sayılı Kanuna göre tüzel kişilikleri kaldırılan Kuruçeşme, Bekirpaşa, Alikahya ve Akmeşe ilk kademe belediyelerinin Saraybahçe İlk Kademe Belediyesine katılması ve bu belediyenin adının İzmit olarak değiştirilmesiyle kurulup Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin idaresi altına alınmıştır.
İzmit kelimesi etimolojik olarak Nikomedia kelimesinden gelmektedir. Bu dönemde ilçede egemen olan Bitinya hükümdarı nedeni ile ilçeye bu ismin verildiği düşünülmektedir. Daha önceki tarihlerde İznikomid olarak isimlendirilmeye başlanan ilçe bölgeye Osmanlı’nın egemenliğinin gelmesi ile birlikte İzmid olarak isimlendirilmeye başlanmıştır. Tarihi açıdan da önemli bir konumda olan İzmit ilçesini Türkiye’nin farklı noktalarından İzmit otobüs bileti satın alarak ziyaret edebilirsiniz.
İzmit Gezilecek Yerler
Anadolu’nun pek çok noktasında olduğu İzmit bölgesinde de oldukça köklü bir tarih söz konusudur. Yapılan araştırmalara göre İzmit ve çevresinde ilk yerleşik yaşamın izlerinin M.Ö 3000’li yıllara kadar uzandığı görülmektedir. Gene aynı şekilde yapılan çalışmaların ışığında İzmit’in M.Ö 12. yüzyıl dolaylarında bulunan zamanları karanlık zamanlar olarak adlandırılmaktadır. Bu dönemlerde bölgede Frigler hüküm sürmesine karşın alanda siyasi egemenliklerini tam olarak sağlayamadıklarından dolayı tam bir hakimiyet söz konusu değildir. İlk yerleşim etkinliklerinin görüldüğü dönemde, Yunanistan’ın Megara şehrinden yola çıkan göçmen bir grup bugün Başiskele olarak bilinen yere yerleşmişler ve Astakoz adı verilen bir yerleşim alanı kurmuşlardır. Bitinya kralı Zipoites´in ölümünden sonra yerine büyük oğlu Nikomedes geçmiştir. Nikomedes yapılan yağmalar sonucu bugünkü İzmit'in bulunduğu yöreye Astakoz'un karşısında daha güvenli yeni bir şehir kurmuştur. Buraya Nikomedia adı verilmiştir ve Bitinya'nın başkenti olmuştur. Nikomedia, 150 yıl içinde büyük bir Helenistik kent olmuştur.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından İzmit otobüs bileti satın alarak İzmit Otogarı üzerinden şehre giriş yaptığınızda, “Osman Hamdi Bey Müzesi, İzmit Saat Kulesi, İzmit Sarayı, Kocaeli Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Maşukiye, Ballıkayalar Tabiat Parkı, Kirazlı Yaylası, Darıca Hayvanat Bahçesi, Kefken, Soğuksu Piknik Alanı, Kartepe” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. İzmit otobüs bileti satın alarak ilçeye yolculuk yaptığınızda aynı zamanda binlerce yıllık süre boyunca farklı kültürlerin etkisi altında gelişmiş olan kendine özgü mutfak kültürünün birbirinden harika lezzetlerini de ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun İzmit otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
İzmit Otobüs Firmaları
Metro, Ulusoy, Truva, VIB, Yeni Adana, Tatlıses, Süha, Seç Turizm, Kanberoğlu, İsmail Ayaz ve Kent Turizm’dir. İyi bir seyahat için, Neredennereye.com’da, bu firmaları bir arada inceleyerek size en uygun İzmit otobüs bileti fiyatları ile satın alabilirsiniz.
İzmit’e en çok Ankara, Adapazarı, İstanbul, Bursa ve Konya lokasyonlarından otobüs seferi düzenleniyor. Bu sebeple bu illerden yolculuk yapacaksanız otobüs bileti trafiği yaşayabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr