İzmit Otobüs Bileti

İzmit Otobüs Bileti

İzmit Otobüs Biletleri

İzmit otobüs bileti, en ucuz fiyatlarla NeredenNereye.com’da! Kocaeli iline bağlı İzmit’e yolculuk mu var? İzmit otobüs biletini kolay bir şekilde almak için en doğru yerdesiniz. Tüm İzmit otobüs firmalarını görebileceğiniz sitemizde, bu firmalar arasında karşılaştırma yapabilir, konforlu ya da en ucuz İzmit otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Marmara Bölgesi’nin doğusunda ve İzmit Körfezinin kuzey ucunda yer alan, il merkezi kent. E-5 Karayolu üzerindeki kentten, Haydarpaşa-Ankara demiryolu geçmektedir. Yerleşmenin, İzmit ve Derince olmak üzere iki limanı bulunmaktadır. Ülkemizin önde gelen sanayi kentleri arasında yer alır.

M.Ö. 1200'lerde Ege Göç Kavimleri'yle gelen Mysialılar ve Bebrykialılar, yöreye yerleşti. M.Ö. 8. yy'da Megaralılar’ın Astakos adıyla kurdukları kent, M.Ö. 7. yy'da Frig, M.Ö. 6. yy'da Lydia egemenliğinde kaldı. Persler, M.Ö. 546'da yöreyi ele geçirdi. M.Ö. 6. yy'da da Trakya'dan gelen Bithynialılar yörede yerleşti. M.Ö. 3. yy'da Trakya Kralı Lysimakhos, Astakos'u yakıp yıktı. Bithynia Kralı Nikomedes, M.Ö. 264'te kenti bugünkü yerinde yeniden kurarak Nikomedeia adını verdi. Zaman zaman Bergama Krallığının saldırısına uğrayan yerleşme, M.Ö. 74'te son Bithynia Kralı 3.Nikomedes’in vasiyetiyle Roma topraklarına katıldı. 

Kent, M.S. 258'de Gotlar, 284'te ise Sasanlılarca yağmalandı. 7. yy ortalarından sonra Arap akınlarından etkilenen yerleşme, 11. yy sonlarında Kutalmışoğlu Süleyman Şah'ca Selçuklu topraklarına katıldı. Orhan Gazi zamanında (133- 7), Osmanlılar'ın eline geçti. Tarihsel yapıt olarak Türkler'den önceki dönemden günümüze surlar, sukemerleri, çeşme gelebildi. Oldukça geniş bir alandaki surlar iki bölümdür. Dış surlar Roma döneminden, iç surlar ise Bizans döneminden kalmadır. Sukemerleri, yerleşmenin doğusundadır. Cedit Mahallesi'nde bir evin temelini oluşturan çeşme antik yapıtları arasındadır.

İpek halısı ile ünlü yerel değerlere sahip olan bu ilçe, İstanbul, Bursa, Yalova ve Sakarya’ya yakınlığı ile çok fazla tercih edilen bir destinasyondur. Her yıl yerli yabancı birçok turiste ev sahipliği yapan İzmit’e, her lokasyondan İzmit otobüs bileti bulmak mümkün.

İzmit’e giden otobüs firmaları Metro, Ulusoy, Truva, VIB, Yeni Adana, Tatlıses, Süha, Seç Turizm, Kanberoğlu, İsmail Ayaz ve Kent Turizm’dir. İyi bir seyahat için, Neredennereye.com’da, bu firmaları bir arada inceleyerek size en uygun İzmit otobüs bileti fiyatları ile satın alabilirsiniz.

İzmit’e en çok Ankara, Adapazarı, İstanbul, Bursa ve Konya lokasyonlarından otobüs seferi düzenleniyor. Bu sebeple bu illerden yolculuk yapacaksanız otobüs bileti trafiği yaşayabilirsiniz.

Marmara Bölgesi’nin Çatalca-Kocaeli bölümünde yer alan İzmit ilçesine vardığınızda, otogarda pişmaniye ya da diğer özel lezzetleri deneyebilirsiniz.

İzmit Otobüs Bileti
İzmit - 5 Günlük Hava Tahmini
29 Mar Pazar
orta şiddetli yağmur
9 °C
orta şiddetli yağmur
30 Mar Pazartesi
hafif yağmur
14,5 °C
hafif yağmur
31 Mar Salı
hafif yağmur
15,2 °C
hafif yağmur
01 Nis Çarşamba
kapalı
10,7 °C
kapalı
02 Nis Perşembe
hafif yağmur
10,3 °C
hafif yağmur