Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
170 TL
Bilet Al

İzmir Zonguldak Otobüs Bileti

İzmir Zonguldak Arası

En Ucuz Sefer
170,00 TL
İzmir - Zonguldak Arası Kaç Km
662 km
İzmir - Zonguldak Arası Kaç Saat
11sa 58dk
Günlük Sefer Sayısı
22
En Çok Sefer Yapan Firma
Düzce Güven
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

İzmir Zonguldak Online Otobüs Bileti
İzmir Zonguldak otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden İzmir Zonguldak güzergahı için arama yapın, İzmir - Zonguldak arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

İzmir ve Zonguldak Şehirlerinde Ulaşım
İzmir ve Zonguldak şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. İzmir Zonguldak seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Zonguldak hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

İzmir - Zonguldak Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İzmir - Zonguldak arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

İzmir - Zonguldak otobüs bileti fiyatı en ucuz 170,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Düzce Güven tarafından satılmaktadır.

İzmir - Zonguldak arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

İzmir - Zonguldak arasında günlük ortalama 1 firma 22 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Düzce Güven.

İzmir - Zonguldak arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

İzmir - Zonguldak arası otobüs yolculuğu ortalama 11sa 58dk sürmektedir.

İzmir - Zonguldak arası uzaklık kaç km?

İzmir - Zonguldak arası karayolu ile 662 km'dir.

İzmir Zonguldak Otobüs Biletleri

İzmir Zonguldak otobüs bileti mi aradınız?  İzmir Zonguldak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yöredeki yerleşim tarihinin Çaycuma, Ereğli, Bolu ve Kastamonu’ya paralel olduğu sanılmaktadır. Megaralılar MÖ 6. yüzyıl başlarında Karadeniz kıyısında bir dizi ticari iskele (emperion) kurdu. Bunlardan il kıyılarında yer alanlar Herakleia Pontike (bugün Ereğli) ile Teion’du (Filyos, bugün Hisarönü). Bu iskeleler denizyolu ulaşımı ve ticaret açısından yüzyıllar boyunca önemini korudu. 1460’ta tümüyle Osmanlı topraklarına katılan yöre 19. yüzyılda taşkömürünün bulunması ve aynı yüzyıl ortalarında üretime geçilmesiyle gelişmeye başladı. 19. yüzyıl sonlarında bu topraklar Kastamonu vilayetine bağlı Kastamonu Merkez sancağı ile Bolu sancağının sınırları içindeydi. Taşkömürü yataklarını I. Dünya Savaşı öncesinde çeşitli Avrupa ülkelerinin şirketleri işletti. Rus donanması I. Dünya Savaşı sırasında Zonguldak limanını bombaladı. Mondros Mütarekesi’nden (30 Ekim 1918) sonra havzayı elinde tutmak için yöreye askeri birlik gönderen Fransızlar 8 Mart 1920’de Zonguldak’ı, 8 Haziran 1920’de de Ereğli’yi işgal ederek maden ocaklarına el koydu. Fransız birlikleri 18 Haziran 1920’de Ereğli’den, 21 Haziran 1920’de de Zonguldak’tan çekildi. TBMM 1920’de Zonguldak’ı bağımsız mutasarrıflık yaptı. 1924’te sancaklar kaldırılırken Zonguldak da vilayet (il) oldu.

 

Zonguldak yöresi 20. yüzyıl boyunca birçok toplumsal olaya sahne oldu. Bu olaylara maden işçilerinin ücretlerini zamanında alamamaları, ücretlerin yetersizliği ve kötü çalışma koşulları neden oldu. Bunlardan ilki Ereğli’deki Fransız şirketinde çalışan demiryolu işçilerinin Eylül 1908’de başlattığı ve daha sonra maden işçilerinin de katıldığı grevdir. Maden işçileri yabancı şirketlere karşı 1909, 1911 ve 1914’te de grev yaptı. Cumhuriyet dönemindeki ilk önemli grev 12 bin işçinin katılımıyla Temmuz 1925’te gerçekleşti. Son önemli grev 1990’da yaşandı. 30 Kasım 1990’da başlayan grev 4 Aralık'ta işverenin lokavt ilanıyla karşılaştı. Sendika 48 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesinin işçilerin isteği doğrultusunda ayarlanmasını sağlamak amacıyla Ankara’ya yürüme kararı aldı. Yürüyüşe işçiler, aileleri ve destekleyenlerle birlikte 70 bin kişi katıldı. Hükümet 25 Ocak’ta körfez krizini gerekçe göstererek grevi erteledi. 6 Şubat’ta imzalanan sözleşmeyle elde edilen haklar yürüyüş öncesi hükümetin önerdiği rakamların altında kaldı.

 

1990’lar Zonguldak ilinin sınırlarının daralması ve nüfusunun azalmasıyla sonuçlanan bir dönem oldu. Yapılan yönetsel düzenlemeyle Zonguldak’ın eski sınırları içinde 1991’de Bartın ili, 1995’te de Karabük ili kuruldu. 

İzmir Zonguldak otobüs bileti mi aradınız? İzmir Zonguldak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Zonguldak otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Düzce Güven 170 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Zonguldak Hakkında
Nüfus:
355,771
Yüzölçümü:
3.309,86 km²
Plaka:
67
Telefon kodu:
(372)
Otogar:
Zonguldak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.