Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İzmir Zonguldak Otobüs Bileti

İzmir Zonguldak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 662 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 58dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Zonguldak arası giden otobüs firmaları ortalama 22 sefer düzenlenmektedir.

İzmir Zonguldak otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İzmir Zonguldak güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İzmir Zonguldak seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Zonguldak hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İzmir ve Zonguldak şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İzmir Zonguldak Otobüs Biletleri

İzmir Zonguldak otobüs bileti mi aradınız?  İzmir Zonguldak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yöredeki yerleşim tarihinin Çaycuma, Ereğli, Bolu ve Kastamonu’ya paralel olduğu sanılmaktadır. Megaralılar MÖ 6. yüzyıl başlarında Karadeniz kıyısında bir dizi ticari iskele (emperion) kurdu. Bunlardan il kıyılarında yer alanlar Herakleia Pontike (bugün Ereğli) ile Teion’du (Filyos, bugün Hisarönü). Bu iskeleler denizyolu ulaşımı ve ticaret açısından yüzyıllar boyunca önemini korudu. 1460’ta tümüyle Osmanlı topraklarına katılan yöre 19. yüzyılda taşkömürünün bulunması ve aynı yüzyıl ortalarında üretime geçilmesiyle gelişmeye başladı. 19. yüzyıl sonlarında bu topraklar Kastamonu vilayetine bağlı Kastamonu Merkez sancağı ile Bolu sancağının sınırları içindeydi. Taşkömürü yataklarını I. Dünya Savaşı öncesinde çeşitli Avrupa ülkelerinin şirketleri işletti. Rus donanması I. Dünya Savaşı sırasında Zonguldak limanını bombaladı. Mondros Mütarekesi’nden (30 Ekim 1918) sonra havzayı elinde tutmak için yöreye askeri birlik gönderen Fransızlar 8 Mart 1920’de Zonguldak’ı, 8 Haziran 1920’de de Ereğli’yi işgal ederek maden ocaklarına el koydu. Fransız birlikleri 18 Haziran 1920’de Ereğli’den, 21 Haziran 1920’de de Zonguldak’tan çekildi. TBMM 1920’de Zonguldak’ı bağımsız mutasarrıflık yaptı. 1924’te sancaklar kaldırılırken Zonguldak da vilayet (il) oldu.

 

Zonguldak yöresi 20. yüzyıl boyunca birçok toplumsal olaya sahne oldu. Bu olaylara maden işçilerinin ücretlerini zamanında alamamaları, ücretlerin yetersizliği ve kötü çalışma koşulları neden oldu. Bunlardan ilki Ereğli’deki Fransız şirketinde çalışan demiryolu işçilerinin Eylül 1908’de başlattığı ve daha sonra maden işçilerinin de katıldığı grevdir. Maden işçileri yabancı şirketlere karşı 1909, 1911 ve 1914’te de grev yaptı. Cumhuriyet dönemindeki ilk önemli grev 12 bin işçinin katılımıyla Temmuz 1925’te gerçekleşti. Son önemli grev 1990’da yaşandı. 30 Kasım 1990’da başlayan grev 4 Aralık'ta işverenin lokavt ilanıyla karşılaştı. Sendika 48 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesinin işçilerin isteği doğrultusunda ayarlanmasını sağlamak amacıyla Ankara’ya yürüme kararı aldı. Yürüyüşe işçiler, aileleri ve destekleyenlerle birlikte 70 bin kişi katıldı. Hükümet 25 Ocak’ta körfez krizini gerekçe göstererek grevi erteledi. 6 Şubat’ta imzalanan sözleşmeyle elde edilen haklar yürüyüş öncesi hükümetin önerdiği rakamların altında kaldı.

 

1990’lar Zonguldak ilinin sınırlarının daralması ve nüfusunun azalmasıyla sonuçlanan bir dönem oldu. Yapılan yönetsel düzenlemeyle Zonguldak’ın eski sınırları içinde 1991’de Bartın ili, 1995’te de Karabük ili kuruldu. 

  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Zonguldak Hakkında
Nüfus:
355,771
Yüzölçümü:
3.309,86 km²
Plaka:
67
Telefon kodu:
(372)
Otogar:
Zonguldak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.