Kişi
1

Kağızman Otogarı

Kağızman Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Kağızman Otobüs Firmaları

Adres: Yukarı Dere, Hal Sk., 36700 Kağızman/Kars

Kağızman Otogarı Hakkında

Kağızman Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars iline bağlı Kağızman ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Kars - Kağızman otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Doğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars - Kağızman’in ve dolayısı ile Kağızman Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Kağızman Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Kağızman ilçesinde karasal ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Kağızman’te yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Kağızman Otogarı üzerinden Kağızman ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kars - Kağızman otobüs bileti satın alarak Kağızman Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Ani Harabeleri, Sarıkamış Kayak Merkezi, Havariler Kilisesi, İnkaya Micingirt Kalesi, Katerina Köşkü, Topçuoğlu Hamamı, Zivin Kalesi, Kars Kalesi, Allahuekber Dağları, Tigram Kilisesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Doğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Kağızman Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kağızman Otogarı içerisinde daha çok Doğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Kağızman Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Aras Seyahat, Metro Turizm, Iğdırlı Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Kağızman Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Kağızman Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Kağızman Otogarı Adresi : Yukarı Dere, Hal Sk., 36700 Kağızman/Kars

En Popüler Kağızman Otobüs Firmaları

Kağızman bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kağızman otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Bizim Iğdır Turizm6
Aras Turizm4
Iğdırlı Turizm3
Karabük Doğuş2

neredennereye.com (1999 - 2022) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr