Kağızman Otobüs Bileti

Kağızman Otobüs Bileti

Kağızman Otobüs Biletleri

 Kağızman, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kars’ın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır.  Bu ilçenin kendisi ve bölgesi için gayet elverişli bir özelliği bulunmaktadır. Aras nehri yatağında kurulan ilçe tarım bakımından son derece verimli arazilere sahiptir. Bu nedenle bağlı bulunduğu il sınırlarında tarımdan ziyade hayvancılık gerçekleştirilirken ilçenin topraklarında tarım işlemeciliği söz konusudur. 

Bölgenin tarım üretimi üzerinde etkili olan diğer etmenler ise yükseltisi ve iklimsel koşullarıdır. Tarım üretimi açısında verimli arazileri bulunsa da fazlası ile çeşitli üretim gerçekleştirmek olanaklı değildir. Bunun nedeni yükseltisinden ve bağlı bulunduğu coğrafyadan ötürü sınırları içerisinde karasal iklimin oldukça sert bir türevinin görülüyor olmasıdır. Yazları sıcak ve kurak geçer, kışları ise sert ve yoğun kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu nedenle ancak iklimsel koşullarına uyum sağlayan tarım ürünlerinin üretimi söz konusudur.
Kağızman ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerin tatması gereken lezzetler arasında, kesme çorbası, ayran aşı, kuymak, kaz suyuna pilav, hangelli makarna, çarşı karsambacı, şirince tatlısı, erişte aşı, katmer yer almaktadır.
Kağızman ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, İnkaya Micingirt Kalesi, Asboğa Gölü, Kars Kalesi, Ani Harabeleri, Kurbanağa Mağarası, Sarıkamış Kayak Merkezi yer almaktadır. Doğu Anadolu’nun bu güzelliklerini çekinmeden ziyaretçilerine sunan harika ilçesine kısa bir yolculuk yapmak için neredennereye.com adresi üzerinden Kağızman otobüs bileti satın alabilirsiniz.