Yolcu Sayısı
1

Silvan Otogarı

Silvan Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Silvan Otogarı Hakkında


Silvan Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır iline bağlı Silvan ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Diyarbakır - Silvan otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Güneydoğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır - Silvan ilçesinin ve dolayısı ile Silvan Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Silvan Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Silvan ilçesinde Güneydoğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Silvan ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Silvan Otogarı üzerinden Silvan ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Diyarbakır - Silvan otobüs bileti satın alarak Silvan Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Asur Kalesi, Diyarbakır Surları, Hasan Paşa Hanı, Sipahiler Çarşısı, Hevsel Bahçeleri, Deliller Hanı, Diyarbakır Atatürk Köşkü, Hz. Süleyman Cami, Sülüklü Hanı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Güneydoğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Silvan Otogarı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Silvan Otogarı içerisinde daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Silvan Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Silvan Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Silvan Otogarı Adresi : Kale Mah.21640 Silvan/Diyarbakır

En Popüler Silvan Otobüs Firmaları

Silvan bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Silvan otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Bitlis Taç2
Lüks Yeşil Erçiş Seyahat2
Diyarbakır Barış Turizm2
Yeni Diyarbakır Seyahat2
Özlem Van Tur2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr