Yolcu Sayısı
1

Göynücek Otogarı

Göynücek Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Göynücek Otogarı Hakkında


Göynücek Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya iline bağlı Göynücek ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Amasya - Göynücek otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya - Göynücek’in ve dolayısı ile Göynücek Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Göynücek Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Göynücek ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Göynücek’te yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Göynücek Otogarı üzerinden Göynücek ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Amasya - Göynücek otobüs bileti satın alarak Göynücek Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Saraçhane Cami, Halifet Gazi Kümbeti, Amasya Yıldız Hamamı, Aynalı Mağara” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Göynücek Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Göynücek Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Göynücek Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Göynücek Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Göynücek Otogarı Adresi : 05900 Göynücek/Amasya


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr