Yolcu Sayısı
1

Göynücek otobüs bileti

Göynücek Otobüs Bileti

En popüler Göynücek otobüs rotaları

Göynücek otobüs bileti fiyatları, Göynücek otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Göynücek otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraGöynücek60 TL3
İstanbul (Anadolu)Göynücek600 TL3
İstanbulGöynücek100 TL3
GebzeGöynücek100 TL2
SakaryaGöynücek75 TL2

Göynücek otogarı

  • Göynücek(358)

Göynücek otobüs biletleri

Göynücek, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Amasya’nın ilçelerinden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Göynücek yalnızca bir dönem için çorum iline bağlı kalmıştır. İlçe coğrafi olarak, Amasya, Çorum, Yozgat, Tokat illeri ile komşuluk içerisindedir.

Göynücek, Türkiye’nin misafirperverliği ile bilinen noktalarında bir tanesidir. Buna bağlı olarak ilçenin ziyaretçilerini buraya çeken noktalarından birisi de budur.
İlçe kendi içerisinde oldukça fazla ormanlık alana sahiptir. Ziyaretçileri için mesire alanları sunan harka ormanlarının arkasında yatan en büyük nedenler bağlı bulunduğu coğrafi bölge ve iklimsel yapılanmasıdır. Sınırları içerisinde Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. İklimsel özellikleri ilçede görülen tarım üretimi üzerine de etkili olmuştur.
Göynücek ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, haşhaşlı Amasya burması, çatal çorbası, ev yıkan, bakla dolması, toyga çorbası, yumurtalı pirpirim, patlıcan çullaması yer almaktadır.
Göynücek ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Yalı boya evleri, Haliliye Medresesi, Minyatür Amasya Müzesi, Gümüşlü Camii, Çağlayan Köprü, Burmalı Minare Camii, Bayezid Paşa Cami, Torumtay Türbesi, Kral Kaya Mezarları yer almaktadır.
Bu küçük ilçeyi yakından ziyaret ederek Karadeniz’i birbirinden güzel noktalarını ve doğa güzelliklerini dinlendirici bir tatil ile birlikte öğrenebilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz seyahat için neredennereye.com adresi üzerinden Göynücek otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr