Yolcu Sayısı
1

Çanakkale Otogarı

Çanakkale Otogarı

Çanakkale Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (286) 212 58 88

Adres: Bursa Yolu 4. Km, 17100 Merkez/Çanakkale

Çanakkale Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Çanakkale Otogarı Hakkında

Çanakkale Otogarı, Türkiye’nin Kuzeybatı Anadolu topraklarından yer alan ve yakın dönem tarihine damgasını vurmuş şehirlerden bir tanesi olan Çanakkale’ye giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Avrupa ve Asya kıtalarında yer alan Çanakkale, Kurtuluş Savaşı’nın en önemli üstlerinden biri olarak Türk Milletinin en önemli siyasi konumlarından biri olmuştur. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çanakkale otobüs bileti alarak Çanakkale otogarına geldiğinizde, “Mıhlı Çayı, Bozcaada Ayazma Plajı, Meryem Ana Kilisesi, Karabiga, Şahmelek Koyu, Ayazma Mesire Yeri, Yeni Zellanda Anıtı, Habbele Plajı, Şehitlik, Sulu Bahçe Koyu” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Çanakkale, okul gezileri, askerler ve turizm amaçlı gelen ziyaretçileri ile birlikte bağlı bulunduğu coğrafi konumun önemli şehirlerinden bir tanesidir. Çanakkale önemli bir geçiş noktasında bulunmasına karşın şehre özel yeni bir otogarı yoktu. Ancak gerek nüfusun artması ve gerekse de ziyaretçi sayısının yükselmesi nedeni ile 2011 yılında yeni Çanakkale Otogarı hizmete açıldı. Yeni Çanakkale Otogarının açılması ile birlikte yakın zamana kadar hissedilen yolcu trafiği alanındaki eksikliğin giderilmesi sağlanmıştır. Toplamda otuz bin metrekarenin üzerinde bir alan inşa edilen yeni Çanakkale Otogarı, toplamda 12 şehirlerarası otobüs peronu 10 şehir içi peronu ve 16 yazıhanesi ile ziyaretçilerine hizmet sağlamaktadır. Çanakkale Otogarı içerisinde yerel otobüs firmaları hizmet sağladığı gibi ulusal çapta hizmet sağlayana çok sayıda otobüs firması da yer alıyor. Bir geçiş noktası konumundan bulunan Çanakkale Otogarı üzerinden, “Tekirdağ Otogarı, Malkara Otogarı, Bandırma Otogarı, Susurluk Otogarı, Ayvalık Otogarı, Akçay Otogarı, Buhaniye Otogarı, Biga Otogarı, Gelibolu Otogarı, Uzunköprü Otogarı” gibi noktalara geçiş yapabilirsiniz.

Çanakkale Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Günümüzde Çanakkale Otogarı üzerinden hareket eden firmalar arasında, “Çanakkale Truva Turizm, Isparta Petrol, Seç Turizm, Metro Turizm, Köksallar Turizm, Lider Adana, Şanlıurfa Astor, Elazığ Murat Turizm, Hatay Nur Seyahat, Sahil Seyahat, Has Turizm, Villa Seyahat, Ulusoy Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor. Çanakkale Otogarı üzerinden sefer düzenleyen firmaların otobüs bileti fiyatları, “40-130TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Çanakkale Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Çanakkale Otogarına ulaşımın kolay olması için yönetim merkezden otogara hareket eden servisler konumlandırmıştır. Bununla birlikte otobüs biletini almış olduğunuz otobüs firmalarının seferlerinden yararlanabilir ya da toplu taşıma da kullanabilirsiniz.

Bursa Yolu 4. Km, 17100 Merkez/Çanakkale

(286) 212 58 88

En Popüler Çanakkale Otobüs Firmaları

Çanakkale bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Çanakkale otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm34
Metro Turizm18
Balıkesir Uludağ Turizm9
Balıkesir Uludağ Vip9
Balıkesir Vip Turizm6

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr