Yolcu Sayısı
1

Siirt Otogarı

Siirt Otogarı

Siirt Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (484) 223 14 01

Adres: Afetevleri Mahallesi, Siirt Otogarı 56000 Merkez Siirt

Siirt Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Siirt Otogarı Hakkında

Siirt Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve ülkede Türk nüfusunun Anadolu’da ilk yerleşim yaptığı konumlardan biri olarak bilinen Siirt Otogarına giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Siirt, aynı bölge içerisinde “Bitlis, Batman, Şırnak, Mardin, Van” gibi şehirlerle komşu olduğundan dolayısı ile Siirt Otogarı üzerinden bu illere karayolu aracılığı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Siirt otobüs bileti alarak Siirt Otogarına giriş yaptığınızda, “Ulu Cami, Veysel Karani Türbesi, Finik Kalesi, Şeyhül Hazin Hazretleri Türbesi, İbrahim Hakkı Hazretleri Türbesi, Şeyh Muhammed Kazım Türbesi, Sağlarca Billoris Kaplıcası, Saat Kulesi, Siirt Mağaraları” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Siirt Otogarı, şehrin yıllar içerisinde sürekli artış göstererek 300 bini aşkın hale gelen nüfusunun ulaşım ihtiyacını karşılamak adına yenilenmiştir. Siirt oldukça uzun yıllar boyunca eski ve işlev bakımından yetersiz bir otogar kullanmış olsa da ben bu ilin hem de çevre bölgelerin ulaşım ihtiyacının daha iyi şartlar altında karşılanması adına 2013 yılında yeni Siirt Otogarı hizmete açılmıştır. Bölgenin karayolu ulaşımı üzerindeki trafik yükünü hafifleten yeni Siirt Otogarı 2800 metrekarelik alanı kapalı olmak üzere yaklaşık 17 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Siirt Otogarı içerisinde 11 yazıhane ve peron mevcut olup, çoğunluğu yerel olmak üzere birçok otobüs firmasını görmek mümkün. Şehir merkezinde, Çakmak Mahallesi’nde yer alan yeni Siirt Otogarı konumu nedeni ile yolcuların otogara ulaşım sağlaması açısından da oldukça elverişlidir. Yeni Siirt Otogarının ortaya çıkardığı imkanlar sayesinde bu il üzerinden otobüs firmalarının düzenlediği seferlerin sayısı da artmıştır.

Siirt Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Siirt Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Lider Siirt Turizm, Metro Turizm, Mis Amasya, Siirt Has, Tokat Seyahat, Vanyolu Seyahat, Cesur Bingöl Seyahat, Öz Elazığlılar Seyahat, Siirt Baykan Jet Turizm, Öz Doğu Kars” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Siirt Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Siirt Otogarı, ilin merkezine oldukça yakın bir konumda bulunduğundan ulaşımı da kolaydır. Çevre ilçelerden minibüsler ile otogara ulaşım sağlayabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Afetevleri Mahallesi, Afetevleri Mh. Siirt Otogarı 56000 Merkez Siirt, 56000 Siirt Merkez/Siirt, Türkiye

(484) 223 14 01

En Popüler Siirt Otobüs Firmaları

Siirt bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Siirt otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Siirt Petrol7
Siirt Kurtalan Ekspres5
Siirt Diyar Seyahat4
Siirt Has Bağtaş Turizm2
Tokat Seyahat2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr