Yolcu Sayısı
1

Şebinkarahisar Otogarı

Şebinkarahisar Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Şebinkarahisar Otogarı Hakkında


Şebinkarahisar Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı Şebinkarahisar ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Giresun - Şebinkarahisar otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun - Şebinkarahisar ilçesinin ve dolayısı ile Şebinkarahisar Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Şebinkarahisar Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Şebinkarahisar ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Şebinkarahisar ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Şebinkarahisar Otogarı üzerinden Şebinkarahisar ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Giresun - Şebinkarahisar otobüs bileti satın alarak Şebinkarahisar Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Sis Dağı Yaylası, Göl Yanı Yaylası, Bedrama Kalesi, Giresun Plajları, Giresun Müzesi, Kümbet Yaylası, Bektaş Yaylası, Giresun Adası, Paşakonağı Yaylası, Tirebolu Kalesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Şebinkarahisar Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Şebinkarahisar Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Şebinkarahisar Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Şebinkarahisar Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Şebinkarahisar Otogarı Adresi : 28400 Şebinkarahisar/Giresun

En Popüler Şebinkarahisar Otobüs Firmaları

Şebinkarahisar bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Şebinkarahisar otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Sıla Özlem Seyahat3
Vadi Şirinkent Seyahat2
Yeni AS Bayburt Turizm1
İstanbul Seyahat1
Metro Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr