Kırıkkale Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0318) 224 40 60
Adres: Çalıöz Mahallesi, 71100 Merkez Kırıkkale, Türkiye
Kırıkkale Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Kırıkkale Otogarı

Kırıkkale Otogarı

Kırıkkale Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan Kızılırmak’ın geçtiği bereketli toprakları ve Anadolu’nun kadim medeniyetlerinden kalan antik mirasları ile dikkat çeken Kırıkkale ilini giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kırıkkale otobüs bileti alarak Kırıkkale Otogarına geldiğinizde, “Sulu Mağara, Çeşnigir Köprüsü, Ciritkale Kaya Mezarları, Silah Sanayi Müzesi, Hasandede Cami” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, “yoğurtlu tarhana çorbası, tuvalak, katma aşı, sızgıt, omaç, madımak, keskin tava, sarığı burma, pekmez peltesi” gibi yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. 

Kırıkkale Otogarı, Anadolu’nun bu şehri üzerinde karayolu ulaşımına gösterilen önemi gösterir nitelikte düzenli bir yapıda hazırlanmıştır. Önceleri sadece küçük bir yapıda tasarlanmış olan Kırıkkale Otogarı, şehre bir üniversitenin açılması ve öğrencilerin bu şehirde yer alması ile birlikte artan nüfusun sonucunda yenilenmiştir. Bugün Türkiye’nin iki büyük şehri olan İstanbul ve Ankara’dan Kırıkkale’ye doğrudan otobüs firmalarının seferlerini bulmak mümkün. Kırıkkale Otogarı üzerinden sefer düzenleyen otobüs firmalarının sefer sayıları ve bilet fiyatları mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Kırıkkale Otogarı içerisinde otobüslerin bekleme yapması için peronlar ve yolcuların vakit geçirmesi için kafeler, restoranlar, hediyelik eşya dükkanları yer almaktadır. Kırıkkale Otogarı içerisinde ülkenin farklı noktalarına seferler düzenleyen otobüs firmalarını görmek mümkün bunun yanı sıra yalnızca yerel seferler düzenleyen otobüs firmaları da mevcut. 

Kırıkkale Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Kırıkale Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına seferler düzenleyen firmalar arasında, “Es Turizm, Şanal Turizm, Özen Turizm, Metro Turizm, Süha Turizm, Ulusoy Turizm, RH Turizm, Vangölü Turizm, Mis Amasya, Star Diyarbakır, Esadaş Turizm, Lüks Erova Turizm, Doğu Karadeniz, Öz Elbistan, Çorum Kargı Turizm, Adıyaman Gülaras, Hedef Turizm, Trabzon Süzer Turizm, Vanyolu Seyahat” gibi otobüs firmaları yer alıyor. 

Kırıkkale Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Otogara ulaşım sağlamak için kendi aracınızı kullanmayı düşünüyorsanız otogar, Kırıkkale - Kırşehir karayolu üzerinde bulunuyor. Bunun dışında otogara ulaşım sağlamak için şehir merkezinden hareket eden minübüs ve toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz. 

Kırıkkale Otogarı Adresi: Çalıöz Mahallesi, 71100 Merkez/Kırıkkale, Türkiye

Kırıkkale Otogarı Telefon Numarası: (318) 224 4060

Kırıkkale otogarı nerede? Kırıkkale otogarına nasıl giderim? Kırıkkale otogarı iletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Gümüş Turizm 32
Beydağı Turizm 4
Bizim Iğdır Seyahat 2
Ağrı Ses Turizm 2
Kars Kalesi 1
- HEMEN SATIN AL ! -