Yolcu Sayısı
1

İskenderun Otogarı

İskenderun Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (326) 616 36 31

Adres: Dumlupınar Mahallesi, 312. Sk. No:7, 31200 İskenderun/Hatay

İskenderun Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

İskenderun Otogarı Hakkında

İskenderun Otogarı, Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Hatay iline bağlı İskenderun bölgesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Hatay - İskenderun, Türkiye’nin en önemli liman bölgelerinden bir tanesidir ve bu nedenle araç trafiği bakımından bir hayli yoğun bir konumda yer almaktadır. Hatay aynı zamanda dünya tarihinin en eski yerleşim bölgelerinden biri olarak kabul edilir ve günümüze birçok tarihi değeri taşımayı başarmış bir bölgedir. Bu nedenle yolcu sayısının bir hayli fazla olduğu Hatay’da karayolu ulaşımı açısından en önemli noktalardan biri de İskenderun Otogarıdır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Hatay - İskenderun otobüs bileti satın alarak İskenderun Otogarı’na giriş yaptığınızda, “St. Pierre Kilisesi, Batıayaz Yaylası, Erzin Başlamış Kaplıcaları, Beşikli Mağara, Payas Kalesi, Hatay Uzun Çarşı, Antakya Mozaik Müzesi, Kinet Höyük, Koz Kalesi, Darbısak Kalesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

İskenderun Otogarı, Türkiye’nn en önemli limanlarından birine ev sahipliği yapmak ile birlikte Hatay’a yaklaşık 40 km uzaklıkta yer almaktadır. 2007 yılında yapılan Hatay Havalimanı sayesinde İskenderun Otogarı, Türkiye’nin en yoğun karayolu ulaşım merkezlerinden biri haline gelmiştir. İskenderun Otogarı bu yoğunluğu karşılayabilmek adına özellikle yılın belirli dönemlerinde tam kapasite olarak faaliyet göstermektedir. Demiryolları ağının da birleşim noktasında yer alan İskenderun Otogarı bölgenin bu yoğunluğunu karşılayacak altyapıya sahiptir. Otogar, kapalı ve açık alanları ile birlikte, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, hediyelik eşya dükkanları, yeme- içme mekanları şeklinde tasarlanmıştır. İskenderun Otogarı içerisinde birçok yerel çapta hizmet sunan otobüs firmasını görebileceğiniz gibi ülkenin dört bir yanından buraya sefer düzenleyen ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. İskenderun Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Ulusoy Turizm, Has Turizm, Jet Turizm, Hatay Günsas Turizm, Hatay Hediye Sen, Esadaş, Güney Akdeniz Seyahat, Has Bingöl, Kanberoğlu” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

İskenderun Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

İskenderun Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden kalkan minübüs ve otobüs seferlerini kullanabilir ayrıca otobsü firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Dumlupınar Mahallesi, 312. Sk. No:7, 31200 İskenderun/Hatay

(0326) 316 36 31

En Popüler İskenderun Otobüs Firmaları

İskenderun bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? İskenderun otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Gökbey Seyahat41
Has Turizm24
Metro Turizm14
Tursan Seyahat12
Has Karayolu Turizm12

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr