İskenderun Otobüs Bileti

İskenderun Otobüs Bileti

İskenderun Otobüs Biletleri

Akdeniz bölgesine kıyısı bulunan harika bir ilimiz olan Hatay’ın İskenderun ilçesi özellikle sanayi olarak her gün binlerce yerli ve yabancı turisti bünyesinde barındırıyor. 

Bu harika jeopolitik konumu ile tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan İskenderun ilçesine gelen ve buralarda unutulmayacak zamanlarda geçirmek isteyenler gitmeleri ve görmeleri gereken yerler hakkında bilgiler sunalım.

Öncelikle ilk olarak gezintimize Meryem Ana Havuzundan başlatmak isteriz. Özellikle tarihi bir mekan olmasından dolayı son derece dikkat çeken bu havuz hakkında birçok rivayet ortaya atılmaktadır. Hıristiyan vatandaşların oldukça fazla ilgi gösterdiği bu havuzda kutsal bir inanış bulunmaktadır. Özellikle Meryem Ana’nın bu yerde bulunduğu ve yıkandığı rivayetleri üzerine havuzun kutsal olduğuna inan Hıristiyan ahali her zaman bu havuza gelerek burada dualar etmektedir. 

İskenderun’da bulunan bir başka tarihi mekanda Kinet Höynük olarak dikkat çekiyor. Özelikle ilk çağlardan beri ayakta bulunan eserleri bünyesinde barındıran bu bölgeye akın eden yabancı turistler büyük ilgi göstermektedir. Doğası ile tarihin buluştuğu bu höyük ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. 

İskenderun’da son olarak sizlerin görmesini istediğim yer Payas kalesi oluyor. Özellikle sahil kesiminde bulunan bu kalenin denizcilik alanında büyük gelişme gösteren Cenevizliler tarafından yapıldığı bilgisine ulaşılması dikkatleri üzerine çekmesine neden oluyor. İşte İskenderun’da bulunan bu tarihi mekanların en çok dikkat yerlerini sizler için açıkladık. İskenderun otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilrsiniz. 

 
İskenderun - 5 Günlük Hava Tahmini
15 Eki Pazartesi
orta şiddetli yağmur
28,3 °C
orta şiddetli yağmur
16 Eki Salı
parçalı az bulutlu
23,7 °C
parçalı az bulutlu
17 Eki Çarşamba
parçalı az bulutlu
24,1 °C
parçalı az bulutlu
18 Eki Perşembe
hafif yağmur
25,8 °C
hafif yağmur
19 Eki Cuma
şiddetli yağmur
21,1 °C
şiddetli yağmur