Yolcu Sayısı
1

İskenderun otobüs bileti

İskenderun Otobüs Bileti

En popüler İskenderun otobüs rotaları

İskenderun otobüs bileti fiyatları, İskenderun otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve İskenderun otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
Adanaİskenderun300 TL10
Batmanİskenderun650 TL9
Denizliİskenderun110 TL7
Siverekİskenderun60 TL7
Bingölİskenderun80 TL6

İskenderun otogarı

  • İskenderun(326) 616 36 31

İskenderun otobüs biletleri

Akdeniz bölgesine kıyısı bulunan harika bir ilimiz olan Hatay’ın İskenderun ilçesi özellikle sanayi olarak her gün binlerce yerli ve yabancı turisti bünyesinde barındırıyor.

Bu harika jeopolitik konumu ile tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan İskenderun ilçesine gelen ve buralarda unutulmayacak zamanlarda geçirmek isteyenler gitmeleri ve görmeleri gereken yerler hakkında bilgiler sunalım.

Öncelikle ilk olarak gezintimize Meryem Ana Havuzundan başlatmak isteriz. Özellikle tarihi bir mekan olmasından dolayı son derece dikkat çeken bu havuz hakkında birçok rivayet ortaya atılmaktadır. Hıristiyan vatandaşların oldukça fazla ilgi gösterdiği bu havuzda kutsal bir inanış bulunmaktadır. Özellikle Meryem Ana’nın bu yerde bulunduğu ve yıkandığı rivayetleri üzerine havuzun kutsal olduğuna inan Hıristiyan ahali her zaman bu havuza gelerek burada dualar etmektedir.

İskenderun’da bulunan bir başka tarihi mekanda Kinet Höynük olarak dikkat çekiyor. Özelikle ilk çağlardan beri ayakta bulunan eserleri bünyesinde barındıran bu bölgeye akın eden yabancı turistler büyük ilgi göstermektedir. Doğası ile tarihin buluştuğu bu höyük ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

İskenderun’da son olarak sizlerin görmesini istediğim yer Payas kalesi oluyor. Özellikle sahil kesiminde bulunan bu kalenin denizcilik alanında büyük gelişme gösteren Cenevizliler tarafından yapıldığı bilgisine ulaşılması dikkatleri üzerine çekmesine neden oluyor. İşte İskenderun’da bulunan bu tarihi mekanların en çok dikkat yerlerini sizler için açıkladık. İskenderun otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilrsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr