Gaziantep Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0342) 232 58 15
Adres: Karacaahmet Mahallesi, 27630 Şehitkamil/Gaziantep
Gaziantep Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Gaziantep Otogarı

Gaziantep Otogarı

Gaziantep Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan binlerce yıllık tarihi yapıları ile geçmişe ışık tutan ve yurt içi hem de yurt dışından çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Gaziantep şehrine geriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Bulunduğu bölgenin en gelişmiş ve kültürel birikimi en fazla olan şehri olduğundan dolayı Gaziantep, “Doğunun Paris’i ” olarak da anılmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Gaziantep otobüs bileti satın alarak Gaziantep Otogarına geldiğinizde, “Bakırcılar Çarşısı, Zeugma Mozaik Müzesi, Emina Göğüş Mutfak Müzesi, Ömer Ersoy Kültür Merkezi, Zeytinhan, Rumkale, Gaziantep Pazar Hamamı, Karpuaztan Mesire Yeri, Tarihi Millet Hanı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Güney, Doğu ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir geçiş noktası konumunda bulunan Gaziantep şehri, otogarı ile bölgede karayolu ulaşımı açısından bir kavşak görevini üstelenmektedir. Yolcu sayısı hayli fazla olan Gaziantep önceleri eski bir otogar ile hizmet sağlıyordu ancak yıllar içerisinde giderek artan yolcu trafiğini karşılamak adına yeni Gaziantep Otogarı hizmete sunulmuştur. Yaklaşık olarak 85 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen yeni Gaziantep Otogarı bu geniş alanı ile yolcularına tesiste kaliteli vakit geçirmek için olanaklar sunmuştur. Yeni Gaziantep Otogarı içerisinde kuaförler, restoranlar, kafeler, hediyelik eşya dükkanları insanlara hizmet vermektedir. 30 Adet gişe ve 68 adet peronu ile çok sayıda firmanın yer aldığı otogar uzun yıllar boyunca insanlara sorunsuz şekilde hizmet sağlamak amacı ile tasarlanmıştır. 

Gaziantep Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Gaziantep Otogarı üzerinden sefer düzenleyen firmalar arasında, “Seç Turizm, Ben Turizm, Süha Turizm, Öz Diyarbakır, Çayırağası Turizm, Has Bingöl, Metro Turizm, Vangölü Turizm, Şanlıurfa Astor, Cesur Bingöl Seyahat, Has Diyarbakır, Star Diyarbakır, Özlem Cizre Nuh, Isparta Petrol, Yeni Diyarbakır Seyahat, Best Van Turizm, Star Batman, Özlem Diyarbakır, Nevşehirliler Seyahat, Turay Seyahat” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Gaziantep Otogarı üzerinden sefer düzenleyen firmaların otobüs bileti fiyatları, “30 - 115 TL” arasında değişiklik göstermektedir. 

Gaziantep Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Gaziantep Otogarı, şehrin merkezine uzak bir konumda değildir ve şehir yöentimi yolcu sayısının çokluğu nedeni ile buraya ulaşımı olabildiğince kolay hale getirmeye özen göstermiştir. Terminale hareket eden çok sayıda otobüs ve minübüs seferi bulunmak ile birlikte firmaların servis imkanlarında da faydalanabilirsiniz. 

Gaziantep Otogarı Adresi: Karacaahmet Mahallesi, 27630 Şehitkamil/Gaziantep

Gaziantep Otogarı Telefon Numarası: (342) 232 58 15

Gaziantep otogarı nerede? Gaziantep otogarına nasıl giderim? Gaziantep otogarı iletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Vangölü Turizm 7
Yazar Tur 6
Urfa Cesur Turizm 5
Seç Turizm 4
Lider Siirt Turizm 2
- HEMEN SATIN AL ! -