Mersin Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri
Mersin Otogarı
(0324)  238 16 48
Mersin Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Mersin Otogarı

Mersin Otogarı

Akdeniz Bölgesi’nin önemli şehirlerinden olan Mersin, Güney Doğu Anadolu ile Ege bölgelerini birbirine bağlayan bir köprü konumundadır. Ayrıca Kıbrıs’a gemi yoluyla gitmeyi tercih edenlerin kullandığı Taşucu Limanı da buradadır. Ancak bu özelliklerine rağmen uzun yıllar Mersin Otogarı düşük kapasiteyle ve bakımsızlıkla hizmet vermiştir. Uzun projelendirme döneminin ardından inşaatına başlanan Yeni Mersin Otogarı birkaç erteleme yaşasa da 2015 yılı içinde kullanıma sokulması planlanmaktadır. 185 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulması beklenen yeni otogar, 40 peronu ile otobüsler için geniş bir alan sunacaktır. Restoranlar, kafeler ve alışveriş alanlarıyla yolcuların her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği tesisler de otogarda bulunacaktır. Mevcut otogar, 120’den fazla firmayla Mersin’i Türkiye’nin neredeyse tamamına ve civar ilçelere bağlamakta, Kıbrıs’a gidecek yolculara da özel indirimler sunmaktadır. Türkiye’nin her şehrinden direkt ve aktarmalı otobüs yolculukları ile Mersin’e seyahat edebilirsiniz. Mersin’e sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarını ve iletişim bilgilerini Mersin otobüs firmaları sayfamızda görebilirsiniz. Otogar; Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’na açılan Mersinli Ahmet Caddesi üzerinde yer almaktadır. Şehirde işleyen minibüsler ve otobüs firmalarının özel servisleri ile otogara ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı şekilde otogardan da şehrin diğer ilçelerine gidilebilmektedir. Mersin’e sefer düzenleyen otobüs firmaları hakkında yolcu yorum ve değerlendirmelerine de sitemizden ulaşabilirsiniz.
Mersin Otogarı (MEŞTİ) yeni konumunu aşağıdaki haritadan görebilirsiniz. Meşti 28 Şubat 2015 tarihinde görkemli bir törenle açılmıştır.

Mersin Otogarı’ndan Hareket Eden Otobüs Firmaları
Ulusoy
Varan
Metro
Uludağ
Köksallar
Lüks Mersin
Mersin Koç
Mersin Seyahat
Mersin Vif
Taşucu Denizkızı
Nevtur
Kontur


Mersin otogarı iletişim ve adres bilgileri, telefon numaraları, otobüs firmaları burada! Hemen ucuz Mersin otobüs biletini al!

Firma Adı Sefer Sayısı
Güney Akdeniz 13
Seç Turizm 6
Adıyaman Ünal 5
Şanlıurfa Astor Turizm 5
Lüks Mersin 4
- HEMEN SATIN AL ! -