Mersin Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0324) 238 16 48
Adres: Çiftçiler Mahallesi, 33240 Toroslar/Mersin
Mersin Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Mersin Otogarı

Mersin Otogarı

Mersin Otogarı (MEŞOT), eski adıyla İçel olarak bilinen, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesi içerisinde yer alan Manisa ilimize giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Mersin Otogarı, ilin çevresinde yer alan “Adana, Antalya, Karaman, Niğde, Konya” gibi şehirlere bir geçiş oluşturmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Mersin otobüs bileti satın alarak Mersin Otogarına giriş yaptığınızda, “Yapraklı Koyu, Erdemli Talat Göktepe Çamlığı, Adam Kayalar, Kayacı Vadisi, Köşekbükü Mağarası, Cennet Cehennem Mağaraları, Sertavul Geçidi, Tisan Yarımadası, Gilindire Mağarası, Astım Dilek Mağarası” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Mersin Otogarı, Güneydoğu Anadolu ve Ege Bölgelerini karayolu ile birbirine bağlayan bir ulaşım merkezi. Aynı zamanda Mersin’de yer alan Taşucu Limanı ile Kıbrıs’a geçiş yapmak da mümkün. Karayolu ulaşımı açısından bu denli önemli olmasına karşın Mersin Otogarı uzun yıllar boyunca yenilenmemişti. Ancak her geçen gün yolcu sayısının artması ve bu bölgede faaliyet gösteren otobüs firmalarının artış göstermesi nedeni ile yeni Mersin Otogarının inşasına karar verilmiştir. Yapılan yoğun çalışmalar ile birlikte 2015 yılında yeni Mersin Otogarı 185 bin metrekarelik bir alan üzerinde hizmete sunulmuştur. Mersinli Ahmet Caddesi üzerinde yer alan yeni Mersin Otogarı içerisinde yer alan 40 otobüs peronu, kafeler, restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları ile yolculara hizmet sağlamaktadır. Bu geniş yapılı otogar içerisinde ülkenin hemen hemen her noktasına sefer düzenleyen çok sayıda otobüs firması yer almaktadır. 

Mersin Otogarı Üzerinden Hangi Firmalar Hareket Ediyor? 

Mersin Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Köksallar Turizm, Lüks Mersin, Mersin VIF Turizm, Villa Seyahat, Güney Akdeniz Seyahat, Süha Turizm, Mersin Travel Turizm, Mersin Seyahat, Seç Turizm, Has Turizm, Metro Turizm, Öz Sivas Seyahat, Adıyaman Gülaras, Özlem Diyarbakır, Şanlıurfa Astor, Aksu Turizm, Star Diyarbakır” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. 

Mersin Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Mersin Otogarı (MEŞOT), şehir merkezinden biraz uzak bir konumda yer almaktadır. Ancak Mersin yönetimi tarafından otogara ulaşımın kolay olması için çalışmalar yapılmıştır. Şehir içi toplu taşıma ile otogara ulaşım sağlayabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servislerini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Mersin Otogarı Adresi : Çiftçiler Mahallesi, 33240 Toroslar/Mersin 

Mersin Otogarı Telefon Numarası : (324) 238 1648

 

Mersin otogarı nerede? Mersin otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Villa Adana 10
Lüks Mersin 6
Ben Turizm 6
Vangölü Turizm 4
Seç Turizm 4
- HEMEN SATIN AL ! -