Yolcu Sayısı
1

Mersin Otogarı

Mersin Otogarı

Mersin Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (324) 238 16 48

Adres: Üçocak, 33050 Akdeniz/Mersin

Mersin Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Mersin Otogarı Hakkında

Mersin Otogarı (MEŞOT), eski adıyla İçel olarak bilinen, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesi içerisinde yer alan Manisa ilimize giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Mersin Otogarı, ilin çevresinde yer alan “Adana, Antalya, Karaman, Niğde, Konya” gibi şehirlere bir geçiş oluşturmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından M

Mersin Otogarı, Güneydoğu Anadolu ve Ege Bölgelerini karayolu ile birbirine bağlayan bir ulaşım merkezi. Aynı zamanda Mersin’de yer alan Taşucu Limanı ile Kıbrıs’a geçiş yapmak da mümkün. Karayolu ulaşımı açısından bu denli önemli olmasına karşın Mersin Otogarı uzun yıllar boyunca yenilenmemişti. Ancak her geçen gün yolcu sayısının artması ve bu bölgede faaliyet gösteren otobüs firmalarının artış göstermesi nedeni ile yeni Mersin Otogarının inşasına karar verilmiştir. Yapılan yoğun çalışmalar ile birlikte 2015 yılında yeni Mersin Otogarı 185 bin metrekarelik bir alan üzerinde hizmete sunulmuştur. Mersinli Ahmet Caddesi üzerinde yer alan yeni Mersin Otogarı içerisinde yer alan 40 otobüs peronu, kafeler, restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları ile yolculara hizmet sağlamaktadır. Bu geniş yapılı otogar içerisinde ülkenin hemen hemen her noktasına sefer düzenleyen çok sayıda otobüs firması yer almaktadır.

Mersin Otogarı Üzerinden Hangi Firmalar Hareket Ediyor?

Mersin Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Köksallar Turizm, Lüks Mersin, Mersin VIF Turizm, Villa Seyahat, Güney Akdeniz Seyahat, Süha Turizm, Mersin Travel Turizm, Mersin Seyahat, Seç Turizm, Has Turizm, Metro Turizm, Öz Sivas Seyahat, Adıyaman Gülaras, Özlem Diyarbakır, Şanlıurfa Astor, Aksu Turizm, Star Diyarbakır” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Mersin Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Mersin Otogarı (MEŞOT), şehir merkezinden biraz uzak bir konumda yer almaktadır. Ancak Mersin yönetimi tarafından otogara ulaşımın kolay olması için çalışmalar yapılmıştır. Şehir içi toplu taşıma ile otogara ulaşım sağlayabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servislerini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

(324) 238 1648

En Popüler Mersin Otobüs Firmaları

Mersin bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Mersin otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Güney Akdeniz Seyahat40
Özkaymak Turizm20
Kontur15
Has Turizm15
Köksallar Turizm14

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr