Yolcu Sayısı
1

Mersin otobüs bileti

Mersin Otobüs Bileti

En popüler Mersin otobüs rotaları

Mersin otobüs bileti fiyatları, Mersin otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Mersin otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraMersin379 TL28
BismilMersin490 TL27
ViranşehirMersin400 TL23
ElazığMersin550 TL19
İstanbul (Anadolu)Mersin700 TL19

Mersin otogarı

  • Mersin(324) 238 16 48

Mersin otobüs biletleri

Akdeniz güneşini tüm hücrelerinizde hissedeceğiniz bir şehrimiz olan Mersin ülkemizde gezip görülmesi gereken şehirler arasındadır. Doğası, denizi, tarihi, yemekleri ve önemli bir ticaret kaynağı olan limanı ile her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.

Mersin Ulaşım

Karayolu ile Mersin’e gitmek isteyenlere konforlu ve güvenli bir seyahat hizmeti sunan Mersin otobüs firmaları ile kente ulaşım oldukça rahat sağlanır. Mersin Seyahat, Köksallar, Lüks Mersin, Mersin Vif Turizm, Öz Sivas Seyahat, Mersin Villa Turizm, Özlem Cizre Nuh, Anamur Zafer, Özlem Diyarbakır, Vangölü Turizm, Elazığ Murat Turizm ve Öz Elazığlılar Mersin’e yolcu taşıma hizmeti sunan otobüs firmaları arasındadır. Bu firmalar tarafından düzenli olarak Mersin otobüs seferleri düzenlenmektedir. Mersin otogarı içerisinde ve diğer şehirlerin otobüs terminallerinde bu firmaların iletişim büroları bulunsa da Mersin otobüs bileti satın almanız için buralara gitmenize hiç mi hiç gerek yoktur.

Mersin Otobüs Bileti Fiyatları

Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanına sahip olan web sitemiz üzerinden ucuz Mersin otobüs bileti için hızlı ve güvenli bir şekilde satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk olarak web sitemizin ana sayfasında yer alan arama bölümünden hareket edeceğiniz ili ve varış yeriniz olan Mersin’i seçip ardından seyahati planladığınız tarihi girmektir. Bu bilgileri doldurmanızın ardından önünüze yukarıda saydığımız otobüs firmalarının sizin belirlediğiniz tarihte olan seferleri listelenecektir. Bu listeleme sayfasında otobüs firmaları arasında Mersin otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanı bulabilirsiniz. Sizin için en uygun olan otobüs seferini seçtikten sonra gerekli bilgileri doldurup online Mersin ucuz otobüs bileti için satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Aynı işlemleri dilerseniz mobil cihazlarınıza indireceğiniz uygulamamız ile de yapabilirsiniz. Satın alacağınız bilet size SMS ve e-posta yoluyla iletilecektir. Satın aldığınız bileti herhangi bir nedenden dolayı iptal etmek isterseniz bu işlemi de yine web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden bir tık ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu işlemi otobüsünüzün kalkmasına son 12 saat kalana kadar yaparsanız biletinizin tüm ücretini tamamen geri alabilirsiniz. Ya da dilerseniz biletinizi 6 ay geçerli olmak üzere açık bilete çevirebilirsiniz.

Mersin Gezi Rehberi

Ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin; Adana, Antalya ve Konya ile komşudur. Yaz aylarının sıcak ve nemli,kış aylarının ise ılık ve yağışlı geçtiği Mersin’e gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Gezilip görülecek yerlerin yanı sıra katılmanız gereken etkinlikler açısından da oldukça zengin bir şehirdir Mersin.

Mersin Gezilecek Yerler

Gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi yapıları ile oldukça zengin olan Mersin’de görülmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır. Şimdi bunlardan birkaç tanesini yakından inceleyelim…

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan bu çökükler doğal bir oluşumdur. Birinin derinliği 70 diğerinin derinliği ise 128 metredir. Mağara tavanlarının çökmesi ile oluşmuş olan bu çökükler görenleri şaşkınlığa uğratmaktadır. Bir mağaraya inmek oldukça kolayken bir diğerine inmek fazlasıyla zordur. Bu nedenle biri Cennet diğeri ise Cehennem olarak anılmaktadır.

Bu höyüğün geçmişi Milattan Önce 7 binli yıllara kadar uzanmaktadır. Dünyada tarımın yapıldığı ilk yerlerden biri olması nedeniyle önemli bir bölgedir. İlk buğday burada yetişmiş, ilk ekmek burada yapılmıştır. Burada yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde gün ışığına çıkarılanlar günümüzde Mersin Müzesi’nde sergilenmektedir.

Adam Kayalar ismini üzerinde yer alan insan kabartmalarından almış olan bu kayalar Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunur. Bu kabartmaların kayaların üzerine Milattan Önce 3.yy ile Milattan Sonra 3.yüzyıl dönemleri arasında yapıldığı düşünülmektedir. Dik bir yamaçta yer alan bu kayaların üzerinde 4 kadın, 11 erkek ve 2 çocuk kabartması bulunur.

Mersin’in simge yapılarından biri olan Kızkalesi kentin Erdemli ilçesinde yer alır. Kimi yerlerde Deniz Kalesi olarak anılan Kızkalesi kıyıdan 600 metre uzaklıkta olan bir adacığın üzerinde yer almaktadır. Kalede yer alan kitabede yazan bilgilere göre 1199 yılında yapılmıştır. Yapılış nedeni İstanbul’da bulunan Kız Kulesi ile hemen hemen aynıdır.

Mersin’in Tarsus ilçesi yakınlarında buluna bu mağara hem Müslümanlar hem de Hristiyanlar için kutsal sayılmaktadır. Yedi Uyurlar Mağarası olarak da anılan bu mağaranın bir efsanesi vardır. Mersin’i ziyaret ettiğinizde bu mağaranın efsanesini dinlemeden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Alahan Manastırı, Anamurium Antik Kenti, Mamure Kalesi, Mersin Arkeoloji Müzesi, Soli Pompeiopolis Antik Kenti ve Tarsus Müzesi de Mersin’e gittiğinizde gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. Tüm bu yerleri hakkıyla gezmeniz için Mersin’e yaklaşık 4 gün ayırmanız gerekir. Çünkü bu yerlerin bir kısmı Mersin şehir merkezinde iken bir kısmı şehir merkezinin dışarısındadır. Toplam 4 günde her iki kısım da rahatça gezilebilir.

Mersin Mutfağı

Mersin her ne kadar bir liman kenti olsa da balık ve balık çeşitlerinden ziyade etli yemekleri ile ün yapmış bir ilimizdir. Tantuni de bu etli yemekler arasında kentte en meşhur olanıdır. Ufak ufak doğranmış etlerin önce haşlanıp sonra sacda sebze ve baharatlar ile pişirilmesinden ardından lavaş ya da ekmek arasına konularak servis edilir. Yanında biber turşusu ve limon yenirse tadına daha bir doyum olmaz.

Mersin Hatırası

Mersin seyahatinizden dönerken kentin tarihini, Akdeniz ikliminin güzelliklerini ve Mersin’in yöresel özelliklerini yansıtan birbirinden güzel hediyelikler satın alabilirsiniz. Bunun için Tarsus ilçesinde yer alan tarihi Kırkkaşık Bedesteni’ne gidebilirsiniz. Bu bedestenden Mezitli bezinden ve muz lifinden yapılmış çeşitli hediyelikler ile halı ve kilimler satın alabilirsin. Bunların dışında şehrin lezzetlerini de beraberinizde götürmek isterseniz Anamur muzu, narenciye ve kerebiç satın alabilirsiniz.

Mersin Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr