Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
60 TL
Bilet Al
65 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al

Ankara Mersin Otobüs Bileti

Ankara Mersin Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 42,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 483 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 39dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Mersin arası giden otobüs firmaları ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Köksallar firmasıdır.

Ankara Mersin bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Mersin bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Mersin otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Mersin Otobüs Biletleri

Mersin’in Erdemli ilçesinde tarihi anıtlar bulunmaktadır. Portakal ve muz bahçeleriyle dolu olan bu ilçenin sebzeciliği de pek gelişmiştir. Ayrıca Erdemli’nin ince kumlu plajları emsalsizdir.

Mersin’e 10 kilometre uzaklıkta, Viranşehir’de Pompeipolis harabeleri vardır. Burası M.Ö. 700 yılında Rodos’lular tarafından Soli adıyla tesis edilmiştir. Buralar güneşe tapanların şehri idi. Ticaret yapan zengin bir şehir idi. Bu şehri Romalı Pompelus yeniden kurmuş, adı da Pompeipolis olmuştur. Bu şehirde meşhur hatip Çiçeron valilik yapmıştır. Şimdi ise şehir harap bir haldedir. Şehirden denize uzanan 200 sütunlu kutsal bir cadde vardır. Birçok sütunları ayaktadır. Hepsi korent başlıklıdır. Büyük bir deprem sonucu bu sütunların pek çoğu yıkılmıştır. Sonradan Hiristiyanlığın başpapazlığı şehri olmuştu.

Pompeius, Roma diktatörlerindan Pompei)nin adı verilen Pompeius şehri Mersin’e 45 kilometre uzaktadır. Sandal ve Çanakçı köyleri içindedir. Oldukça eski olan bu şehirde Hitit, Fenike, Yunan, Roma ve Bizans kalıntıları vardır. Bu şehri yeniden kuran Teodos II’dir. Bizanslılar’da gelişmiştir. Burada saray harabeleri, caddeler, mezarlıklar vardır. Hele dikkati çeken büyük çukurdur. Vaktiyle suçluları burada vahşi hayvanlara parçalatırlardı. Bir de Bizans kilisesi vardır.

Bu bölgenin görülecek en enterasan yeri de Cennet ile Cehennem’dir. Narlıkuyu yolu üzerinde iki büyük çukur görülür. Bu çukurları meteroitler açmıştır. Gökten düşen taşlar buraya düşerek bu derin çukurları meydana getirmiştir. Çökme sonucu da meydana geldiğini tahmin edenler vardır. Birinci çukurda ağaçlar olduğundan Cennet denilmiş, içinden bir de su akar. Sonra bir mağaraya dalar. Daha sonra da Narlıkuyu sahilinden çıkarak denize dökülür. Buranın gizli bir tapınak veya yeraltı mezarlığı olduğu da söylenmektedir. 90 metre derinliği vardır. İkinci çukur 120 metre derinliğindedir. Buranın dehşet verici görünüşünden dolayı Cehennem denilmiştir. Bu korkunç cehenneme günahkarlar ve suçluları atarlarmış. Her ikisi de görülmeğe değer durumdadır.
 
Ankara'nın soğuğundan Akdeniz'in sıcak güneşinin berrak denizi ile buluştuğu Mersin'e gitmek için NeredenNereye.com'dan ucuz bilet satın alabilirsiniz. Ankara'dan Mersin'e vardığınızda güzel sahiller, tatil keyfinin sokaklardaki neşesi ve Akdeniz insanlarının sıcaklığı sizi karşılayacaktır. Mersin’de tantuni, cezerye, fındık lahmacun ve kaşarlı karides gibi lezzetlerin tadı da damağınızda kalacak.
 
NeredenNereye.com'dan online olarak kolayca satın alacağınız bilet ile sizin için en uygun otobüs seyahatini en uygun bilet fiyatı ile taçlandırabilirsiniz. Şanal Kırşehir, Metro Turizm, Gülaras Turizm, Mermerler Turizm gibi birbirinden farklı otobüs firmalarının seferlerini ve fiyatlarını sadece NeredenNereye.com ile görüntüleyebilirsiniz. Bu rota dışında Kayseri Ankara otobüs bileti alımlarınız için de sitemizi kullanabilirsiniz.
Ankara Mersin otobüs bileti mi aradınız? Ankara Mersin otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Mersin otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Villa Adana 60 TL
Metro Turizm 65 TL
Köksallar 70 TL
Lüks Mersin 70 TL
Mersin Vif Turizm 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Vif ve Metro." Misafir
Sürekli olarak Metro turizm veya Vif turizm ile seyahat ediyorum. Vif'in biletleri Metro'ya göre 2-3 TL. daha uygun oluyor ancak seferlerinde yer olmadığı zaman mecburi olarak Metro'yu tercih ediyorum, memnunum.