Mersin Ankara Otobüs Bileti

Mersin Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 45,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 483 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 47dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Mersin Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 12 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Köksallar firmasıdır.

Mersin Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Mersin Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Mersin Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Mersin Ankara Otobüs Biletleri

Ankara Kalesi, görünüşü itibariyle şöhret kazanmıştır. Yüksek bir tepenin üzerindedir. Kalenin ilk temelini Firikya Kralı Midas’m yaptığı söylenmektedir. Galatlar tarafından da kuvvetlendirildiği sanılmaktadır. Romalılar ve Selçuklular tarafından onarılmıştır. Bugünkü şekli Selçuktur. Surların üzerinde 20 kule vardır. Kale iç ve dış olmak üzere iki kısımdır. İki kapısı vardır. Birincisi saat kulesi yanındaki Hisar Kapısı’dır. Bu kapı üzerinde İlhanlılara ait bir kitabe bulunmaktadır. İçeride bir de İç Kapı vardır. Buradan katran ve iri taşlar atarlarmış. İç kale dört katlıdır. Spolyen taşından yapılmıştır. Bent deresi tarafına bakan yerde kale dizdarının kulesi vardır. Buradan aşağısı pek derindir. Kale, suyunu Bent deresinden alırdı. Burada Ali Taş denilen yuvarlak bir taş vardı. Kale dizdarı burada otururdu. İç kalede büyük küçük 86 pare top vardı. Hisar içinde 600 top vardı. Bir de Alaaddin Camii vardır. Bir kapısı da kalenin önünde parka çıkar. Buradan Belediye önüne çıkılır.

Hacı Bayram Camii, 1427 yılında İkinci Murad zamanında yapılmıştır. Mimarı, Mehmet Bin Ebubekir Hamdani’dir. Bu cami dört köşeli ve kiremit damlıdır Binanın yüzü tuğlalarla kaplıdır. İki şerefeli minaresi vardır. Caminin yüzünde Lâilâhe İllâllah yazılıdır. Caminin iç nakışlarını Ankara’lı Nakkaş Mustafa yapmıştı. İç duvarlar Kütahya çinileriyle kaplıdır. Caminin tavanı, mihrabı ve minberi, süsleri güzeldir. Caminin önünde bir çeşme ile bir küçük türbe vardır. Hacı Bayram Camii, Ogüst Tapınağı’yla yan yanadır. Kurşun kubbeli ve kagirdir. Halk ziyarete gelir. Hacı Bayram Veli bir Türk mutasavvıfı ve büyük bir şairdir. Bayramiye tarikatının da kurucusudur.

Akdeniz’in sıcak kenti Mersin’den başkent Ankara’ya otobüsle keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Mersin- Ankara otobüs yolculuğunuzu planlamadan önce Ankara’da yapabileceğiniz aktiviteleri inceleyebilirsiniz. Ankara’da doğayla baş başa kalmak için çevredeki göl manzaralarını gezmeye çıkabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi yanınıza alarak çıkacağınız göl gezisi sonunda kart postalları aratmayacak karelerle eve dönebilirsiniz. Tarihe meraklıysanız, Ankara hem Hititler gibi erken tarihin hem de Cumhuriyet’in kuruluş dönemi gibi yakın tarihin önemli eserleriyle doludur. Mersin’den Ankara’ya otobüsle gitmek için yolculuğunuzu sadece cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan kolayca planlayabilmenizin eğlenceli bir yolu var. NeredenNereye.com, Mersin’den Ankara’ya giden otobüs firmalarının sefer bilgilerini, yol boyunca sundukları hizmetleri size tek adımda sunar. Ayrıca sistem üzerinde firmaların otobüs bileti fiyatlarını da görüntüleyerek güvenle Ankara otobüs biletinizi satın alabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden Ankara İzmir otobüs bileti de satın alabilirsiniz!

Mersin Ankara otobüs bileti mi aradınız? Mersin Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Mersin Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Mersin Travel Turizm 50 TL
Villa Adana 51 TL
Lüks Mersin 53 TL
Köksallar 56 TL
Mersin Vif Turizm 56 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.