Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
70 TL
Bilet Al

Mersin Adıyaman Otobüs Bileti

Mersin Adıyaman Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 402 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Mersin Adıyaman arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Adıyaman Ünal firmasıdır.

Mersin Adıyaman otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Mersin Adıyaman otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Mersin Adıyaman otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Mersin Adıyaman Otobüs Biletleri

 Mersin Adıyaman otobüs bileti mi aradınız? Mersin Adıyaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Mersin Adıyaman arası yolculuğunuz toplam da 4 saat 20 dakikadır. Molalar ile birlikte bu süre uzayabilir. İki il arasında ki toplam mesafe 410 kilometredir. Mersin Adıyaman otobüs biletini sitemizden güvenli bir şekilde alabilirsiniz.
Varacağınız nokta olan Adıyaman kenti Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan şehirlerimizden biridir. Adıyaman en çok Nemrut Dağı ile bilinir. Nemrut Dağıında birçok heykel bulunmaktadır. Nemrut Dağıında bulunan Tümülüs birçok kırma taşın birikimiyle meydana gelmiştir. Çapı 150 metredir. Yüksekliği ise 50 metredir. Bu önemli nokta Nemrut Dağı dünyanın sekizinci harikasıdır. Yöreyi yerli yabancı birçok turist ziyaret etmektedir. Doğu bölgesinde yer alan Nemrut Dağı güneşin doğuşu ile de ünlüdür. Güneşin doğuşunu orada izledikten sonra bu muhteşem görselliği bir daha unutamayacaksınız. Türkiyenin en güzel güneş doğumu olduğu yerdir. Nemrut Dağıında havanın biraz serin olması sebebi yaz aylarında dahi ziyaret ederken yanınıza ek bir giysi almanız gerekmektedir. Nemrut Dağına giderken mutlaka rahat bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Dağ yüksekte olduğu için araçlar belli bir yere kadar gelebiliyor.
Adıyaman kentinde görmeniz gereken bir başka yer ise Cendere Köprüsüdür. Bu köprü Roma döneminde yaptırılmıştır. Tam tarihi bilinmemekle birlikte 193-212 yılları arasında yapıldığı düşünülmektedir. Köprüde 4 adet sütun bulunmaktadır.16. Roma Lejyonu Septimius Severus köprüyü aile için yaptırmıştır.4 adet sütun kendisi, eşi ve 2 adet çocuğunu simgelemektedir. Günümüze 3 sütun olarak gelen köprünün dördüncü sütununu kardeşlerden biri yıktırmıştır. Taht kavgası sırasında kardeşini öldüren Caracalla oan ait olan sütunu da yıktırmıştır. Köprü 118 metre uzunluğa sahiptir. Köprü yapımı sırasında çimento kullanılmadığı anlaşılmıştır. Köprü geçtiğimiz zamanlar da restore edilerek bugüne kadar gelmiştir. Adıyaman kentine gittikten sonra mutlaka Cendere Köprüsünü görmelisiniz.

Mersin Adıyaman otobüs bileti mi aradınız? Mersin Adıyaman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Mersin Adıyaman otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Adıyaman Ünal 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.