Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
70 TL
Bilet Al

Adıyaman Mersin Otobüs Bileti

Adıyaman Mersin Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 402 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adıyaman Mersin arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Adıyaman Ünal firmasıdır.

Adıyaman Mersin otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adıyaman Mersin güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adıyaman Mersin seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Mersin hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adıyaman ve Mersin şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adıyaman Mersin Otobüs Biletleri

Adıyaman - Mersin  Otobüs Bileti
Adıyaman-Mersin arası 504 km’dir. Yaklaşık olarak 6 saat  süren bir otobüs yolculuğu sizleri  bekliyor. Bu rota üzerinde takriben  bir  firma ortalama olarak günde  beş  sefer düzenlemektedir.  En popüler firmalar arasında  Adıyaman Ünal  Turizm gösterilebilir. Otobüs bileti fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 75 TL dir.
Adıyaman - Mersin  Otobüs bileti nasıl alınır?

Türkiye’nin her bölgesine en uygun otobüs biletine NeredenNereye.com üzerinden birkaç tık ile sahip olabilirsiniz. Bunun için banka kartına ya da kredi kartına sahip olmanız yeterli. Seferleri düzenleyen otobüs firmaları arasından istediğinizi seçin, en uygun fiyatlar ile biletinize sahip olun ve hemen seyahatinize başlayın.
Gideceğiniz güzergahı belirledikten sonra “Ucuz Bilet Bul” butonuna basın ve ardından açılacak sayfada firmalar listelenecektir. Dilediğiniz firmayı seçtikten sonra karşınıza yerleşim planı gelir. Boş durumda olan istediğiniz koltuğu seçtikten sonra, kişisel bilgilerinizi doldurun ve ödeme işlemini tamamlayın. İşlemler sırasında verdiğiniz iletişim bilgileri doğrultusunda size yolculuk bilgileriniz gönderilecektir. Ülkemizin doğusundan  başlayan ve güneyine  devam eden bu gezinizde NeredenNereye.com ailesi olarak sizlere en güvenli ödeme hizmetini vermekteyiz. 1999 yılından bu yana ilkemiz müşteri memnuniyeti, amacımız ise  uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübemiz ile sizlere en uygun fiyatlarla en konforlu yolculuğu sağlamaktır. Bu arada yolculuğa başlamadan önce Mersin’de  gezilecek yerler bölümümüze de göz atmayı unutmayın, ilginizi çekecek bir yer mutlaka vardır.
Adıyaman’dan yola çıkarken...

Yolculuğunuz Adıyaman Otogarı ile başlar. Otogara ulaşım sağlamak için seçmiş olduğunuz firmanın şehiriçi servisini kullanabildiğiniz gibi  toplu taşıma araçları ya da ticari taksileri kullanabilirsiniz. Yolculuğunuzun sonunda Mersin  Otogarına ulaşacaksınız. Şehir merkezine ve çevre ilçelere ulaşım için otobüs firmasının servislerini tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda şehir merkezine gitmekte olan belediye otobüslerini, minibüsleri veya özel taksileri de kullanabilirsiniz.
Mersin’de Gezilecek Yerler…

Soli-Pompeipolis Antik: Tarihte yerini MÖ 6. yüzyıl orta döneminden itibaren alan, bir zamanlar önce Perslerin, sonrasında Büyük İskender’in hakimiyetine giren Soli-Pompeipolis Antik Şehri, MÖ 5. yüzyıl’a rastlayan dönemde kendine ait para (sikke) basması ile,  bir nevi özerk bir şehir olarak kaldıysa da MÖ 1. yüzyıl’da durum kötüleşir. En parlak günlerini,  Seleukos yönetiminde Helenistik Çağ içinde bir liman şehri olarak yaşamıştır. Tigranes adı ile bilinen, Armenia Kralının kötü muamelesi; burada yaşayan halkın göç etmesine yol açar. Romalı bir kumandan olan Pompeius, bu duruma son vererek; nüfus yoğunluğunu çoğaltmak amacıyla, birtakım çalışmalar yapar. Bölgede dağ yamaçlarında yaşamakta olan, korsanları buraya yerleştirmekte bunlardan biridir. Soloi kelimesi grek dilinde bir kelimedir. Fakat latince olarak kente Soli denilmiştir. Pompeius’un müdahalesinden sonra, Pompeiopolis denilmeye başlanır. Anlamı Pompeius’un Şehri demektir. Bu liman şehri roma yönetiminde oldukça iyi bir hale gelir; hristiyanlık için önemli bir yer halini alır. Yaklaşık olarak 525 yılında, ciddi büyüklükte bir depremde zarar görür; ardı sıra yoğun arap saldırıları, ile günümüze fazla bir yapı kalmamasına rağmen,  19. yüzyıl avrupa macera perestleri kaynaklarında, bölgede hamam, tapınak, nekropol, tiyatro gördüklerinden bahsederler. Bundan sonrasını gezerek görmenizi tavsiye ederiz; büyüleneceğinize eminiz.
Mersin Arkeoloji Müzesi:
Elaiussa Sebaste Antik Şehri: Mersin Arkeoloji Müzesi kaynakların MÖ 3000’den MS 6. yüzyıl’a kadar yerleşim bölgesi olduğunu gösteren  Elaiussa Sebaste Antik Şehri, yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkmış, o dönem için ciddi bir zeytinyağı satışı ile büyük önem kazanan, antik şehirlerinden bir tanesidir. Müzede bu bölgede ortaya çıkarılan eserlerin yanı sıra, daha önce de bahsi geçen, Soli-pompeiopolis şehrine ait eserler de sergilenir. Müzenin bölümleri arasında, Arkeopark uygulama bölümü, çeşitli sergi alanları, kütüphane ve benzeri çeşitli sosyal tesisler de vardır. En eski, dönemin başlangıcından günümüze, hemen her dönemi görebileceğiniz, tünelde,  zamanda kaybolmaya hazır olun… Ayrıca, birçok medeniyetin kuruluş ve yıkılışına,  değin geçtiği evreleri görebilirsiniz. Özellikle ölüm ile ilgili yapılan ritüellerini anlatan Etnografya salonunu da mutlaka  gezmelisiniz.
Bu kadar gezinti üzerine biraz dinlenerek yörenin tatlarına da bir göz atalım… Aslında hepimizin bildiği, severek yediği Tantuniyi anlatalım biraz; yerel halkın çeşitliliğini, tarihi geçmişini en iyi şekilde bizce o anlatır. Nitekim birkaç yemeğin,  birleşiminden oluşturulan bu lezzet, Türkmen Sıkması, Kara Kavurması, Et sotesi, ve Sebze Kavurmasının harmanlanarak  oluşturulması ile ortaya çıkan bir tat. Son olarak size görüntüsü içli köfteyi andıran içine, antep fıstığı ya da ceviz konulan Kerebiç Tatlısı ve Domates Reçelini önerelim; domatesin de reçeli olur mu? dediğinizi duyar gibiyiz. Deneyin bizce çok güzel olur.
İyi yolculuklar diliyoruz...

Adıyaman Mersin otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Mersin otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adıyaman Mersin otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Adıyaman Ünal 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.