Yolcu Sayısı
1

Kahta Otogarı

Kahta Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Kahta Otogarı Hakkında

Kahta Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman iline bağlı Kahta ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Adıyaman - Kahta otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Güneydoğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman - Kahta’in ve dolayısı ile Kahta Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Kahta Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Kahta ilçesinde Güneydoğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Kahta’te yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Kahta Otogarı üzerinden Kahta ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Adıyaman - Kahta otobüs bileti satın alarak Kahta Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Nemrut Dağı Milli Parkı, Oturakçı Pazarı, Adıyaman ulu Cami, Cendere Köprüsü, Perre Antik Kenti, Yel Baba Türbesi, Arsemia Antik Kenti, Nemrut Dağı, Palanlı Mağarası” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Güneydoğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Kahta Otogarı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kahta Otogarı içerisinde daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Kahta Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Kahta Petrol” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Kahta Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Kahta Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Kahta Otogarı Adresi : Girne, 02400 Kâhta/Adıyaman

En Popüler Kahta Otobüs Firmaları

Kahta bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kahta otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Adıyaman Ünal Turizm3
VanGölü Turizm3
Öz Gülaras3
Adıyaman Anka Turizm2
Best Van Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr