Yolcu Sayısı
1

Kahta otobüs bileti

Kahta Otobüs Bileti

En popüler Kahta otobüs rotaları

Kahta otobüs bileti fiyatları, Kahta otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kahta otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AdanaKahta350 TL21
DüziçiKahta350 TL10
Gölbaşı (Adıyaman)Kahta150 TL7
TarsusKahta70 TL7
PazarcıkKahta200 TL7

Kahta otogarı

  • Kahta(416)

Kahta otobüs biletleri

Kahta, Adıyaman iline bağlı bir ilçemizdir. Adıyaman ilinin en büyük ilçesi olan Kâhta, tarihi dokusu en zengin ilçelerimiz arasındadır. Adıyaman’ ın ilçelerinden en kalabalık nüfusa sahip olan bu ilçe, geçmişten günümüze çok değerli bazı miraslar bırakmıştır. Bunlardan birisi Eski Kâhta Kalesi’ dir. Bu kale ilçe merkezine 20 km uzaklıkta yer alan tarihi bir kaledir. Hititler zamanından kalma olan bu kale, asırlar öncesinin mimari yapısı hakkında bizlere birçok fikir vermektedir. Ayrıca Kâhta yakınlarında yer alan Nemrut Dağı ve Heykelleri de tüm dünyadan birçok insanın gelip gezip görmek istediği yerler arasındadır. Yaklaşık 2200 metre yüksekliğe sahip olan bu dağ, komagene kralı tarafından birçok heykelin yerleştirildiği bir dağdır. Ayrıca UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alır. Kahta otobüs bileti alarak bölgeyi daha yakından görebilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin illerinden biri olan Adıyaman’ın Kâhta ilçesi, her zaman insanların gezip görmek isteyecekleri bir yer olacaktır. Kâhta ilçesinde ayrıca Cendere Köprüsü vardır. Bu köprü Cendere Çayı üzerinde yer alan dünyanın en eski köprülerinden birisidir ve halen turistik olarak kullanılmaktadır. Romalıların yaptığı ikinci en geniş kemerli köprüdür. Ayrıca Kâhta’ya yakın olan bir diğer turistik yer ise Karakuş Tümülüsü’ dür. Komagene Kralı 2. Mithridates tarafından annesi adına yaptırılan bu anıt mezar, sütun üzerindeki kartal simgesinden dolayı Karakuş Tümülüsü olarak anılmıştır ve gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr