Yolcu Sayısı
1

Niğde Otogarı

Niğde Otogarı

Niğde Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (388) 232 35 37

Adres: Şahinali, 51100 Niğde Merkez/Niğde

Niğde Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Niğde Otogarı Hakkında

Niğde Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde, Orta Kızılırmak Bölümünde yer alan zengin tarihi geçmişi ile dikkat çeken Niğde şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Anadolu’nun pek çok şehrin de olduğu gibi geçmişinde birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış olan Niğde de günümüze zengin kültürel miraslarını taşımıştır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile komşusu olan illerle ile Niğde Otogarı aracılığı ile karayolu ulaşımı açısından bir köprü görevi görmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Niğde otobüs bileti alarak Niğde Otogarına giriş yaptığınızda, “Nide Alaaddin Cami, Niğde Kayardı Bağları, Köşk Höyük, Tyana Ören Yeri, Kuş Kayası Kaya Mezarları, Niğde Kalesi, Eski Gümüş Manastırı, Constentinus ve Helena Kilisesi, Göllüdağ, Cumbar Vadisi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Niğde Otogarı, uzun yıllar boyunca şehirde ilk yapılan otogar tesisinde hizmetine devam etmiştir. Ancak zaman içerisinde yolcu sayısının da artması ile birlikte eski küçük Niğde Otogarı yetersiz kalmaya başlamış ve 2009 yılında yeni Niğde Otogarı hizmete sunulmuştur. Yeni Niğde Otogarı içerisinde özellikle civar illere sefer düzenleyen çok sayıda otobüs firması bulunmaktadır. Eğitim - Öğretim sezonu ile birlikte öğrencilerin bölgeye gelmeye başlamasından dolayı Niğde’nin yolcu sayısı bir hayli artış gösterir ve bu nedenle Niğde Otogarında bu dönemde yoğunluk gözlemlenir. Niğde Belediyesi tarafından yönetimi sağlanan Otogar Ankara - Karayolu üzerinde yer alarak bölgedeki illere geçiş sağlayan bir köprü olma görevini üstlenmektedir. Yaklaşık 20 otobüs peronu ile tam kapasite faaliyet gösteren Niğde Otogarı üzerinden farklı otobüs firmalarının seferlerine katılarak Türkiye’nin başka noktalarına seyahat edebilirsiniz.

Niğde Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Niğde Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Süha Turizm, Niğde Aydoğanlar, Lider Adana, İnan Turizm, Nevşehirliler Seyahat, Öz Sivas Seyahat, Yeni Adana Turizm, RH Turizm, Metro Turizm, Öz Elazığlılar Seyahat, Özlem Adana Turizm, Turay Seyahat, Lider Siirt Turizm, Has Turizm, Tokat Seyahat, Ulusoy Turizm, Tokat Yıldızı, Star Batman, Kent Turizm, Mersin Travel Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Niğde Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Niğde Otogarına ulaşım sağlamak için şehir içerisinde merkezden ya da çevre ilçerlerden hareket eden minübüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarında da yararlanabilirsiniz.

Niğde Otogarı Adresi :Şahinali, 51100 Niğde Merkez/Niğde

(388) 232 3537

En Popüler Niğde Otobüs Firmaları

Niğde bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Niğde otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
As Adana Seyahat18
Metro Turizm15
Ali Osman Ulusoy13
Niğde İnan Turizm11
Niğde Aydoğanlar10

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr