Yolcu Sayısı
1

Akşehir Otogarı

Akşehir Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (332)

Adres: İstasyon Mahallesi, Akşehir Otogarı No:6, 42550 Akşehir/Konya

Akşehir Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Akşehir Otogarı Hakkında


Akşehir Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı Akşehir ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Konya - Akşehir otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolayca ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizden yüksekliği 1050 metreden yüksek olan ilçeye ulaşım sağladıktan sonra otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya yıllar içerisinde İç Anadolu’nun gelişmişlik bakımından en önde gelen şehirlerinden biri konumuna yükselmiştir. Bununla birlikte şehrin öncü ilçelerinden Akşehir’in de yolcu sayısında gözle görülür bir şekilde artış olmuştur. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Konya - Akşehir otobüs bileti satın alarak Akşehir Otogarına ulaşım sağladığınızda, “Mevlana Türbesi, Alaeddin Tepesi, Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Selimiye Cami, Konya Atatürk Evi Müzesi, Meram Bağları, Sille Köyü, Kilistra Antik Kenti ve Kaya Mezarları, Nasreddin Hoca Türbesi, Karapınar Çölü, Nasreddin Hoca Arkeoloj ve Etnografya Müzesi, Beyşehir Gölü Milli Parkı, Yerköprü Şelalesi, İnbaşı Mağarası” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, etli ekmek başta olmak üzere Konya mutfağının kendine has yöresel lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz.
Akşehir Otogarı zaman içerisinde nüfusunu gideren artan ilçenin ulaşım ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak adına açık ve kapalı alanları, yeme-içme mekanları, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Otogar içerisinde bu bölümlerde kullanıcılar otobüslerini beklerken oldukça keyifli vakit geçirebilirler. Akşehir Otogarı içerisinde çevre il ve ilçeler üzerine sefer düzenleyen yerel çaplı otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Akşehir Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?
Akşehir Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Ben Turizm, Elazığ Murat Turizm, Esadaş Turizm, Hatay Günsas Turizm, Iğdırlı Turizm, Kontur Turizm, Lüks Aksel Seyahat, Lüks Batman Seyahat, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Martur Turizm, Metro Turizm, Öz Diyarbakır, Özkaymak, Özlem Diyarbakır, Patnos İtimat, Star Batman, Star Diyarbakır, Tunceliler Turizm, Vangölü Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Akşehir Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Konya’nın önemli ilçelerinden biri olan Akşehir’e ulaşmak için merkezden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir ya da otobüs firmanızın servis imkanlarından faydalanabilirsiniz.
Akşehir Otogarı Adresi : İstasyon Mahallesi, Akşehir Otogarı No:6, 42550 Akşehir/Konya
Akşehir Otogarı Telefon Numarası :

En Popüler Akşehir Otobüs Firmaları

Akşehir bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Akşehir otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Güven Akşehir Seyahat19
Gökbey Seyahat9
Metro Turizm6
Has Turizm6
Özkaymak Turizm6

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr