Yolcu Sayısı
1

Elazığ Otogarı

Elazığ Otogarı

Elazığ Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (424) 236 64 15

Adres: EŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali, Sanayi Mahallesi, 23300 Merkez/ Elazığ

Elazığ Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Elazığ Otogarı Hakkında

Elazığ Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde Yukarı Fırat Bölümünde yer alan hem tarihi güzellikleri hem de doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Elazığ iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Doğu Anadolu Bölgesinin bu bölümünde yer alan Elazığ ili karayolu ulaşımı konusunda önemli bir şehirdir ve çevresinde yer alan komşu illere geçiş imkanı sağlar. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Elazığ otobüs bileti alarak Elazığ Otogarına giriş yaparak, “Çırçır Şelalesi, Harput Buzluk Mağarası, Hazar Gölü Plajı, Elazığ Kapalı Çarşı, Karakoçan Galon Kaplıcaları, Keban Baraj Gölü, Kömürhan Köprüsü, Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Harput Kalesi” gibi şehrin gezilemesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri arasında bir köprü görevi üstlenen Elazığ Otogarı her zaman bölgesindeki diğer ulaşım merkezlerine nazaran daha yoğundur. Bunun nedeni Elazığ Otogarının pek çok yolcu tarafından bir geçiş noktası olarak kullanılmasından kaynaklanıyor. Buna karşın Elazığ Otogarı eski bir yapıya sahip. Eski Elazığ Otogarının zaman içerisinde gereken ihtiyacı karşılayamaması nedeni ile 2013 yılı içerisinde yeni otogarın projeleri hazırlanmaya başlanmıştır. Yaklaşık 25 bin metrekarelik alan üzerine kurulan yeni otogar burada vakit geçiren yolcuların aynı zamanda yeme - içme dinlenme gibi ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir tesis haline getirilmiştir. Bir geçiş noktası konumunda bulunan Elazığ Otogarı ulusal ve yerel çapta hizmet sağlayan farklı otobüs firmalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Elazığ Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Elaziğ Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Öz Elazığlılar Seyahat, Elazığ Murat Turizm, Has Bingöl, Elazığ Hazar Turizm, Cesur Bingöl Seyahat, Vangölü Turizm, Tunceliler, Tokat Yıldızı, Best Van Turizm, Öz Diyarbakır, Metro Turizm, Star Diyarbakır, Star Batman, Mis Amasya, Özlem Cizre Nuh, Tokat Seyahat, Lider Adana, Mardin Seyahat, Özlem Diyarbakır” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Elazığ Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Elazığ Otogarına bulunduğu konum itibari ile son derece kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içerisinde oldukça sık aralıklarla otogara giden araçlar kalkış yapmaktadır. Aynı zamanda otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Sanayi Mahallesi, 23300 Merkez/ Elazığ

(424) 236 64 15

En Popüler Elazığ Otobüs Firmaları

Elazığ bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Elazığ otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Doğuş Diyar Birlik13
Öz Has Bingöl Turizm13
VanGölü Turizm11
Best Van Turizm9
Öz Elazığlılar8

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr