Yolcu Sayısı
1

Elazığ otobüs bileti

Elazığ Otobüs Bileti

En popüler Elazığ otobüs rotaları

Elazığ otobüs bileti fiyatları, Elazığ otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Elazığ otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
OsmaniyeElazığ530 TL29
DiyarbakırElazığ150 TL27
ErganiElazığ100 TL26
PazarcıkElazığ480 TL19
İstanbul (Anadolu)Elazığ700 TL18

Elazığ otogarı

  • Elazığ(424) 236 64 15

Elazığ otobüs biletleri

Elazığ otobüs bileti bulup şehre ziyarete gitmek isteyen kişiler, eskiye nazaran uğun çok daha kolay seyahat edebilmektedirler. Gelişen araçlar sayesinde konforun hızlı şekilde yükseltilmesi, otobüslerin yolculuk sırasında tercih edilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte otobüs yolculuğunu kolay kılan bir başka detay ise yolların gelişmesidir. Batı Anadolu’dan Elazığ’a doğru yola çıkan biri bugün yolların çok daha modern şekilde düzenlendiğini görebilmektedir.

Kolaylık ve konfor, Elazığ otobüs bileti satışlarını arttırmaktadır. Öğrenciler başta olmak üzere tüm halkın Elazığ otobüs seferlerine öncelik tanıdığı görülmektedir. Biletlerin ekonomik olması da durumu kolaylaştırmaktadır. Bu bakımdan otobüsler hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Elazığ’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin dört bir yanına ana yollar üzerinden bağlı olan Elazığ son derece modern ve gelişmiş bir şehirdir. Elazığ için yolculuk yapmayı düşünen kişiler tercihlerine göre karayolu, demiryolu ya da havayolu alternatiflerini değerlendirebilmektedirler. Kolay bilet bulmak açısından Elazığ otobüs seferleri daha sık tercih ediliyor olsa da diğer alternatifleri kullanan kişi sayısı da hiç az değildir. Elazığ Uçak Bileti için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Tercih edenler için mavi tren ile Ankara üzerinden Elazığ’a geçebilmek de mümkündür. Tren yolculuklarının daha ucuz olduğunu söylemek mümkündür fakat ne yazık ki otobüse kıyasla çok daha uzun bir yolculuk sizleri beklemektedir.

Havalimanı ise Doğu Anadolu’nun en büyük havalimanı olarak bilinmektedir. Ankara ve İstanbul üzerinden Elazığ Havalimanı’na kolaylıkla geçiş yapılabilmektedir.

Elazığ Otobüs Firmaları

Elazığ ucuz otobüs bileti bulunabilecek en favori şehirlerden bir tanesidir. Birçok otobüs firmasının hizmet verdiği şehir için firmaların ucuzluk kampanyaları yaptığı da görülmektedir. Kolayca bilet bulabilmek mümkün olduğu için Elazığ ucuz otobüs bileti almak çok da zor olmamaktadır.

Elazığ otobüs firmaları arasında en çok sefer düzenleyenin Malatya Beydağı firması olduğu dikkat çekmektedir. Bununla birlikte Star Diyarbakır, Has Bingöl, Can Dersim Tunceliler ve Öz Elazığlılar otobüs firmaları da şehrin yoğun sefer sahipleridir.

Adıyaman Gülaras Turizm, Bitlis Taç, Cizre Nuh İtimat, Lider Siirt Seyahat, Star Batman, Van Erciş İtimat otobüs firmaları da sık sık kullanılan diğer otobüs firmaları olarak tanınmaktadır.

Elazığ Otobüs Bileti Fiyatları

Ucuz Elazığ otobüs bileti arayışında olan kişilerin bu biletleri bulma konusunda çok da zorlanması mümkün değildir. Uygun fiyatlı otobüs bileti bulabilmek için tüm firmaları taramak yeterli olmaktadır.

Elazığ otobüs bileti fiyatları, şehrinize göre değişkenlik gösterebilmektedir. İstanbul’dan seyahat edecek biri ile Diyarbakır’dan seyahat edecek kişi aynı bilet parası vermemektedir. Bu bakımdan seyahat edeceğiniz şehri belirledikten sonra otobüs bileti almanız çok daha kolay olmaktadır.

İstanbul’dan Elazığ’a gidecek kişi 145 TL ile 120 TL arasında otobüs bileti bulabilmektedir. Ankara’dan Elazığ’a seyahat edecek olan kişi 100 TL ile 110 TL arasında otobüs bileti temin edebilmektedir. İzmir’den seyahat edecek olan kişiler ise 140 TL gibi bir ücretle biletlerini elde edebilmektedirler.

Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali

Ucuz Elazığ otobüs bileti bulan şehri gezintiye çıkmak isteyen kişiler, yolculuklarını terminalde sonlandırırlar. Terminal son derece profesyonel bir hizmet anlayışına sahip oldukça modern bir yapıdır. Seyahat esnasında mola verenler ya da Elazığ’da yolculuğu bitenler için tüm ihtiyaçları karşılamaya yönelik bir terminal olduğunu söylemek mümkündür.

Elazığ şehirlerarası otobüs terminali binlerce kişinin uğrak alanlarından biridir. Bu kişilerin tuvalet, yemek, dinlenme ihtiyaçlarını rahatlıkla karşıladığı bir nokta olduğunu söylemek mümkündür. Bu bakımdan Elazığ otogarının son derece kullanışlı olduğu söylenebilmektedir.

Elazığ’da Gezilecek Yerler

Ucuz Elazığ otobüs bileti buldum, gezmek istiyorum diyorsanız şehirde sizi bekleyen köklü bir kültür olduğundan emin olabilirsiniz. Doğu Anadolu incisi ismi ile tanımlanan Elazığ şehri, geleneksel ve kültürel birikimi oldukça fazla olan bir şehirdir. Bu bakımdan pek çok kişinin şaşkınlıkla izlediği tarihi yapıtlara ev sahipliği yapmaktadır.

Elazığ’a geldiğinizde Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Harput Kalesi, Keban Baraj Gölü, Buzluk Mağarası ve Çırçır Şelalesi en çok gezilen adresler olarak bilinmektedir. Bunlarla beraber Harput Ulu Cami, Meryem Ana Kilisesi, Golan Kaplıcaları da şehri özel kılan diğer adresler arasında yerini almaktadır.

Elazığ’ın Nesi Meşhur?

Elazığ, akıllarda dokuma halıları ile yer etmiş şehirlerden bir tanesidir. Özellikle şehri gezintiye gelen pek çok kişinin dokuma halı hediyelikleri aldığı dikkat çekmektedir. Bununla birlikte Elazığ ile meşhur olan bir başka ürün ağaç işlemeli hediyeliklerdir. Bu yöreye özgü olan bu işlemelerle ağaç ürünlerinin inanılmaz güzel göründüğünü söylemek mümkündür.

Ağın leblebisi ile tanınan Elazığ bu leblebinin ticaretinin yapıldığı merkezlerdendir. Ayrıca Elazığ dendiği zaman akla doğrudan cevizli sucuk gelmektedir.

Elazığ’da Ne Yenir?

Görkemli bir mutfağa sahip olan Elazığ binlerce kişinin tercih ettiği şehirlerdendir. Yemekleri Türkiye’nin her yerinde bilinmekte ve afiyetle yenmektedir. Elazığ mutfağına ait olan et yemekleri arasında; tas kebabı, taraklık, çoban kebabı ve tandır kebabı yer almaktadır. Elazığ’a uğradığınızda tandır kebabını yemeden asla dönmemelisiniz.

Dolanger, sarılıburma, muskalı, zerde gibi tatlıları ile tanınan Elazığ’ın ayrıca kendine özgü baklava tarifi de bulunmaktadır.

Sana böreği, su böreği ve tepsi böreği de Elazığ’da sıkça tarif edilen, tüketilen besinler arasında kabul edilmektedir.

Elazığ’ a Ne Zaman Gidilir?

Elazığ, kışların en sert geçtiği şehirlerden bir tanesidir. Özellikle kış mevsimi için gidilmediği sürece kışın gitmenin pek de uygun olmadığı görülmektedir. Bu açıdan bakıldığında Elazığ’a gitmek için uygun mevsimin ilkbahar olduğu söylenebilmektedir. İlkbaharın sonlarına doğru özellikle nisan mayıs aylarında şehrin en güzel halini aldığı görülmektedir.

Ne çok soğuk ne de çok sıcak olmasın, rahatlıkla gezebileyim diyenlerden biriyseniz ilkbahar mevsiminde Elazığ ziyaretinizi gerçekleştirebilir, rahat ve keyifle gezintinize çıkabilirsiniz.

Elazığ Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr