Yolcu Sayısı
1

Altunhisar Otogarı

Altunhisar Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Altunhisar Otogarı Hakkında

Altunhisar Otogarı (Niğde)
Altunhisar Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Niğde iline bağlı Altunhisar ilçesine giriş yapmanıza olanak tanıyan ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Niğde - Altunhisar otobüs bileti satın alarak kara yolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Yapılan tarihi araştırmalar neticesinde Altunhisar ilçesi yerleşimlerinin temelinin Kayı Boyu Türklerine dayandığı tespit edilmiştir. Kapadokya gibi ülkenin en önemli turizm noktalarından birinin yakınında yer alan bölge özellikle son dönemlerde gelişim göstermeye başlamış ve bu gelişim ile birlikte yolcu sayısında da don derece büyük bir artış meydana gelmiş ve burum ilçeye bir otogar yapılması gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle Altunhisar ilçesi yakın zamanda yeni otogarına kavuşmuştur. İlçe bağlı bulunduğu bölgede önemli turizm noktaları ile komşuluk içerisinde bulunmasından ötürü kara yolu ulaşımı açısından önemli noktalardan bir tanesi konumunda yer almaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Niğde - Altunhisar otobüs bileti satın alarak Altunhisar Otogarına giriş yaptığınızda, “Niğde Aleaddin Cami, Kayardı Bağları, Niğde Kalesi, Köş Höyük, Tyana Ören Yeri, Kuş Kayası Kaya Mezarları, Porsuk Höyük, Niğde Sungurbey Cami, Çinili Göl” gibi şehrin ve ilçenin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Altunhisar Otogarı, çeşitli turizm bölgelerine yakın konumu ile dikkat çeker ve bu bölgenin yolcu trafiğinin ihtiyaçlarını karşılamak adına, yolcu bekleme alanları, açık ve kapalı alanlar, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Altunhisar Otogarı içerisinde yalnızca çevre il ve ilçelere hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Altunhisar Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Altunhisar Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ve çevre ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilir ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Altunhisar Otogarı Adresi : Sağlık, 51600 Altunhisar/Niğde

En Popüler Altunhisar Otobüs Firmaları

Altunhisar bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Altunhisar otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Niğde İnan Turizm1
Karacaerler Candaş Turizm1
Süha Turizm1
Niğde Aydoğanlar1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr