Yolcu Sayısı
1

Diyarbakır Otogarı

Diyarbakır Otogarı

Diyarbakır Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (412) 222 15 50 / 279

Adres: Talaytepe Mahallesi, 21000 Kayapınar/Diyarbakır

Diyarbakır Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Diyarbakır Otogarı Hakkında

Diyarbakır Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve ülkenin en kalabalık 12. şehri olma özelliği taşıyan Diyarbakır ilimize giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Diyarbakır Otogarı, “Batman, Muş, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl, Mardin” illeri ile komşu olan şehrimizden bu noktalara geçiş yapabilmenize olanak sağlayan bir karayolu ulaşım noktasıdır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Diyarbakır otobüs bileti alarak, Diyarbakır Otogarına geldiğinizde, “Asur Kalesi, Diyarbakır Surları, Hasan Paşa Hanı, Sipahiler Çarşısı, Hevsel Bahçeleri, Deliller Hanı, Diyarbakır Atatürk Köşkü, Hz. Süleyman Cami, Sülüklü Hanı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Diyarbakır, konum itibari ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde her zaman derin öneme sahip ve geçmişinde de farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir noktaydı. Ancak, şehrin özellikle karayolu ulaşımı için yakın zamana kadar herhangi bir yatırım bulunmadığından Diyarbakır ulaşımı üzerinde sorunlar yaşanıyordu. Yolcu kapasitesinin artması ve gereken ihtiyacın hiçbir şekilde karşılanamamaya başlanması üzerinde Diyarbakır’a yeni bir otogar yapılması kararı alınmıştır. 1998 yılında temelleri atılan yeni Diyarbakır Otogarı 2006 yılında halkın hizmetine sunulmuştur. DİŞTİ, Diyarbakır Otogarı yaklaşık elli bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur ve içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulan park alanları, hediyelik eşya dükkanları, yeme-içme mekanları yer almaktadır. Yeni Diyarbakır Otogarı içerisinde genellikle yerel olarak hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğimiz gibi ulusal çapta yolcu taşımacılığı hizmeti sunan otobüs firmalarını da görmek mümkün.

Diyarbakır Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Diyarbakır Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Öz Diyarbakır, Star Diyarbakır, Özlem Diyarbakır, Yeni Diyarbakır Seyahat, Has Diyarbakır, Vangölü Turizm, Can Diyarbakır, Star Batman, Best Van Turizm, Has Bingöl Turizm, Özlem Cizre Nuh, Lüks Batman Seyahat, Mis Amasya, Tokat Seyahat, Metro Turizm, Adıyaman Gülaras, Tunceliler, Mardin Seyahat” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Diyarbakır Otogarından sefer düzenleyen firmaların otobüs bileti fiyatları, “35 -155 TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Diyarbakır Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

DİŞTİ (Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali), şehrin en işlek caddelerinden biri olan Şanlıurfa Bulvarı üzerinde kurulmuştur. Bu nedenle özel aracınız ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz gibi şehir merkezinden hareket eden otobüs ve minübüsler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Talaytepe Mahallesi, 21000 Kayapınar/Diyarbakır

(412) 222 15 50

En Popüler Diyarbakır Otobüs Firmaları

Diyarbakır bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Diyarbakır otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Star Diyarbakır18
Öz Diyarbakır Seyahat16
VanGölü Turizm16
Yeni Diyarbakır Seyahat14
Doğuş Diyar Birlik11

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr