Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al

Diyarbakır Cizre Otobüs Bileti

Diyarbakır Cizre Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 12dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Diyarbakır Cizre arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Özlem Cizre Nuh firmasıdır.

Diyarbakır Cizre otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Diyarbakır Cizre güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Diyarbakır Cizre seyahatinize başlamadan önce, Diyarbakır ve Cizre hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Diyarbakır ve Cizre şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Diyarbakır Cizre Otobüs Biletleri

Diyarbakır - Cizre Otobüs Bileti
Bölgenin en yoğun yolcu trafiğine sahip otogarlarından biri olan Diyarbakır otogarından başlayacak olan yolculuğunuzu 4 saat 12 dakikalık bir yolculuğun sonrasında Cizre otogarına ulaşmanız ile tamamlanacaktır. Diyarbakır ve Cizre şehirleri arasında yolcu taşıyan 6 adet otobüs firması bulunmaktadır. Diyarbakır – Cizre arası yolcu taşıyan otobüs firması ise günde ortalama 6 sefer gerçekleştirmektedir. Diyarbakır – Cizre otobüs seferleri için web sitemizde yer alan arama motorunu kullanarak tüm sefer bilgilerine erişebilirsiniz. Diyarbakır – Cizre otobüs bileti fiyatları içinde yine web sitemizden yer alan arama motorunu kullanarak otobüs bileti fiyatlarını dilediğiniz tarihler üzerinden görüntüleyebilir, istediğiniz otobüs biletini sadece birkaç işlem neticesinde kolaylıkla satın alabilirsiniz. Online otobüs bileti satın alma konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesi ile en kullanışlı ve güvenilir online satın alma platformunu kullanıcılarla buluşturan neredennereye.com güvencesi ile otobüs biletinizi güven içerisinde satın alabilirsiniz. Enerjinizi ve zamanınızı bilet satış ofislerinde otobüs bileti arayarak harcamak yerine, online bir şekilde otobüs biletinizi sadece saniyeler içerisinde satın alabilir, otobüs yolculuğunuz için gerekli hazırlıklara vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.
Online Otobüs Bileti Nasıl Satın Alabilirim?

Sitemiz üzerinden otobüs biletinizi alabilmeniz için öncelikle nereden nereye yolculuk yapacağınızı arama motorumuzda aratıyorsunuz ve karşınıza gelen listeden, dilediğiniz sefer saatini ve otobüs firmasını seçiyorsunuz. Daha sonra hemen karşınıza koltuk seçimi bölümü gelecektir. Bu bölümde oturmak istediğiniz müsait koltuğu seçerek, ödeme bölümüne geçiş yapacaksınız. Son olarak ödeme ekranındaki bilgileri doldurarak kredi kartınız ya da VISA bankamatik kartınız ile satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra biletiniz ve seyahatiniz ile ilgili gerekli tüm bilgiler e-posta adresinize ya da telefon numaranıza SMS olarak anında iletilecektir. Bu aşamadan sonra artık otobüs biletinizi de aldıysanız biraz da sizi bekleyen yolculuğunuzdan ve gideceğiniz rotadan bahsedelim…
Diyarbakır - Cizre Yolculuğunuz Başlıyor…

Diyarbakır otogarından başlayacak yolculuğunuz için öncelik ile Diyarbakır otogarına, şehrin birçok noktasından hareket eden otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra otobüs biletinizi satın aldığınız firmanın sağlamış olduğu servis imkanlarından da yararlanarak Diyarbakır otogarına ulaşabilirsiniz. Otogara ulaşıp otobüsünüzdeki yerinizi de aldıktan sonra otobüsünüzün hareket saatinin gelmesiyle 4 saat 12 dakikalık Diyarbakır – Cizre yolculuğunuz başlayacaktır. Kısa denilebilecek bir yolculuk süresine sahip olan bu yolculuk için yanınıza en sevdiğiniz dergi ve kitapları alabilir, vaktinizi sevdiğiniz kitapları okuyarak da değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda koltuklarınızın karşısında yer alan ekranlarda birçok film ve kanal seçeneği de yolculuğunuzu daha keyifli geçirmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda yolculuğunuz esnasındaki otobüs firmanızın sizlere sunduğu içecek ve atıştırmalık ikramlarla yolculuğunuzun keyfini de çıkarabilirsiniz. Cizre otogarına ulaştıktan sonra burada yer alan toplu taşıma araçlarıyla Cizre şehrinin birçok noktasına ulaşabilirsiniz ve yine otobüs biletinizi satın aldığınız firmanın sunmuş olduğu servis imkanlarıyla da Cizre’ın birçok noktasına ulaşabilirsiniz. Artık Cizre şehrimize de ulaştığınıza göre biraz da şehrin gezip görmeniz gereken yerlerinden söz edebiliriz.
Cizre’da Gezip Görebileceğiniz Yerler

Cizre Kalesi: Tarihi M.Ö. 4000 yılına kadar uzanan bu kale Gudiler tarafından yapılmıştır. Nuh Tuhafı’nından etkilenerek bir gemi görüntüsünde yapılan bu kale, birçok savaş görmüş ve bu savaşlar neticesinde ciddi hasarlar görerek günümüze kadar gelmiştir. Asurlular, Babiller ve Abbasiler dönemlerinde onarım gören bu tarihi kale, Cizre’de görmenizi önereceğimiz tarihi yapılardan biridir.
Ulu Cami ve Ejder Desenli Kapı Tokmağı: İlk olarak kilise olarak yapılan bu yapı, Cizre’e İslamiyet’in kabul edilmesinin ardından cami olarak kapılarını açmaya başlamıştır. Abbasilerin yıkıp tekrar yaptığı bu yapı, 1156 yılında dörtköşe olarak tasarlanan bir minareye sahip olmuştur. 1945 ve 1971 yıllarında da restore edilen Ulu Camii’nin ejder desenli kapı tokmağı da görülmeye değerdir. 13. yüzyılda Ebu – İz tarafından yaptırılan bu tokmakların günümüzde birisi İstanbul Türk ve İslam Müzesi’nde sergilenmektedir. Diğer bir tokmak ise çalınmış ve yurt dışına kaçırılmıştır. Şu anda Kopenhag David Samling Müzesi’nde sergilenmektedir.
Hz. Nuh Türbesi ve Nuh Cami: Nuh Tuhafını sırasında gemisinin Ağrı Dağı’na geldiği rivayet edilen Hz.  Nuh Peygamber, burada yaşamış ve vefat etmiştir. Hz. Nuh Türbesi ve Nuh Cami de görmenizi önereceğimiz yerler arasındadır.

Diyarbakır Cizre otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır Cizre otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Diyarbakır Cizre otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Can Diyarbakır Turizm 50 TL
Mardin Seyahat 50 TL
Özlem Cizre Nuh 50 TL
Cesur Bingöl 50 TL
Özlem Cizre Nuh Yurtdışı 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  Cizre Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
73
Telefon kodu:
(486)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.