Yolcu Sayısı
1

Ergani Otogarı

Ergani Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (412)

Adres: Şirinevler, Garaj Cd. No:9, 21950 Ergani/Diyarbakır

Ergani Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Ergani Otogarı Hakkında


Ergani Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır iline bağlı Ergani ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Diyarbakır - Ergani otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ergani, Diyarbakır iline bağlı bir ilçe olarak yaklaşık olarak 22 bin üstü bir nüfusa sahiptir. Tarihi bakımından son derece büyük öneme sahip olan Hitit şehirlerinden Erganihöyük bu ilçe içerisinde yer almaktadır. İlçe Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesini birbirine bağlayan noktada yer aldığından dolayı karayolu ulaşımı açısından önemli bir otogara ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Diyarbakır - Ergani otobüs bileti satın alarak Ergani Otogarına giriş yaptığınızda , “Asur Kalesi, Diyarbakır Surları, Hasan Paşa Hanı, Sipahiler Çarşısı, Hevsel Bahçeleri, Deliller Hanı, Diyarbakır Atatürk Köşkü, Hz. Süleyman Cami, Sülüklü Hanı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir ya da “çatal aşı, yaprak içi aşı, iskilip dolması, söbelek dolması, pastırmalı madımak, kuzu tandır, keşkek” gibi yöresel lezzetleri ustalarının elinden deneyebilirsiniz.
Ergani Otogarı, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu’yu birbirine bağlayan bu şehrin yolcu trafiğinin ihtiyaçlarını karşılamak adına otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Ergani Otogarı içerisinde yalnızca Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi aynı zamanda ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarının seferleri ile de karşılaşabilirsiniz. Ergani Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Has Turizm, Özlem Diyarbakır, Can Diyarbakır Turizm, Diyar Harput Turizm, Has Diyarbakır Seyahat, Özlem Batman Turizm, Öz Has Bingöl” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Ergani Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Ergani Otogarına ulaşım sağlamak için Diyarbakır merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Ergani Otogarı Adresi : Şirinevler, Garaj Cd. No:9, 21950 Ergani/Diyarbakır

En Popüler Ergani Otobüs Firmaları

Ergani bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ergani otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Doğuş Diyar Birlik13
Lüks Fırat Turizm12
Star Diyarbakır4
Can Dersim Tuncelililer2
Tokat Seyahat2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr